TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

ABD Büyükelçiliği Hibe Çağrısı

Güncelleme Tarihi 31.12.2019
ABD Büyükelçiliği yeni destek programının duyurusunu yaptı.  Hibe desteğine başvurmak isteyenler 21 Ocak Salı günü Türkiye saatiyle 17:00'ye kadar başvurularını gerçekleştirebilirler.
 
Teklif çağrısı kapsamında talep edilecek hibe miktarı ise minimum 5 bin Amerikan Doları maksimum 80 bin Amerikan Doları.
 
Hibe programının öncelikleri şöyle; 
 
Ortak Güvenliğin Desteklenmesi
 
Bu kategorideki projelerin her türlü terörle mücadele çabasını ve  aşırılık yanlısı grupların mağlup edilmesi konusunda işbirliğini desteklemesi bekleniyor.
 
Ekonomik Refahın Güçlendirilmesi- İnovasyonu ve Girişimciliği Desteklemek

Bu kategorideki tekliflerin inovasyonu teşvik eden, girişimciliği destekleyen, ağ oluşturma ve mentorluk fırsatlarını teşvik eden, pazarlama ve sosyal yardım tekniklerini aktaran ve küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) geliştirme planlaması olan projeler olması bekleniyor.  

Demokratik Değerlerin Pekiştirilmesi/Medya 

Bu kategorideki projeler medya okuryazarlığı, araştırmacı gazetecilik, sosyal medya / internet yayıncılığı, araştırma ve olgu kontrolü, belgesel film yapımı, görsel veya diğer hikaye anlatımı gibi başlıkları içerebilir.

Demokratik Değerlerin Pekiştirilmesi/İfade Özgürlüğü ve Kamusal Söylem 
 
Bu kategorideki projeler yaratıcı ifade biçimlerini, kamuoyunun söylemini ve görüş özgürlüğünü desteklemek amacıyla kültürel ve sanat teşvik faaliyetlerini ve kültürel ve sosyal çeşitlilik, çoğulculuk, kültürel yaşam ve politikada eşitlik gibi başlıkları içerebilir.
 
Türk - Amerikan İlişkilerinin Güçlendirilmesi
 
Bu kategorideki projeler Amerikan çalışmaları, İngiliz dili öğretme / öğrenme, Türkiye gençliği arasında STEM eğitimi gibi başlıkları içerebilir.
 
Başvuru süreci ve detaylar için lütfen bakınız.
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.