Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

ABD Büyükelçileri Kültürel Mirası Koruma Fonu

Güncelleme Tarihi 27.11.2018

Ülkelerin kültürel miraslarını koruma çabalarını desteklemek ve ABD’nin diğer kültürlere olan saygısını yansıtmak amacı ile oluşturulan ABD Büyükelçileri Kültürel Mirası Koruma Fonu için başvurular devam ediyor. Küçük ve büyük hibe olarak belirlenen fona başvurular için son tarih 7 Aralık 2018.

Fon küçük çağrı kapsamında; afete eğilimli alanlarda kültürel miras için afet riskinin azaltılması, afet sonrası kültürel miras kurtarma ve dünya mirası sitelerinin korunması konularında kurgulanmış projelere 10 bin ile 20 bin dolar arasında hibe verilecek.

Büyük hibe çağrısı kültürel alanların korunmaya alınması restorasyonu vb. geniş ölçekli çalışmaları içeren projelere ise 200 bin ile 800 bin dolar  arasında hibe verilecek.

Çağrıya ABD merkezli kuruluşlar da dahil olmak üzere, Sivil Toplum Kuruluşları, Kültür Müdürlükleri başvurabiliyor.

Başvurucak olan projelerin İngilizce yazılıp, e-posta yoluyla iletilmesi ve projenin “Konu” alanına başvurduğu fona göre “AFCP Large Grants Competition 2019” ya da “AFCP Small Grants Competition 2019” yazarak AFCPTurkey@state.gov adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Proje teklifinin ana metni ‘Word’ formatında olmalıdır. Ek belgeler, ‘jpeg’ veya ‘pdf’ formatında kabul ediliyor.

Detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.