Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

AB Türkiye Delegasyonundan İnsan Hakları Kısa Film Yarışması

Güncelleme Tarihi 10.07.2018

AB Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen 2018 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması, amatör ve profesyonel sinemacıları, bu yıl özellikle İnsan Hakları Savuncuları odaklı yaptıkları insan hakları temalı özgün bir kısa filmle yarışmaya davet ediyor.

İnsan hakları sorunları hakkında bilinç oluşturmak, insanları bu konular üzerinde düşünmeye teşvik etmek ve İnsan Hakları Savunucularının çalışmalarını onurlandırmak için bir fırsat yaratmayı amaçlayan AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması, katılımcılara insan hakları sorunlarına sinematik bir bakış açısından bakabilme şansı sağlayarak onlara filmlerini gösterebilecekleri bir platform sunuyor.

Yarışmada finale kalan filmler, 2018'in Aralık ayında düzenlenecek 8. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Günleri kapsamında gerçekleşecek olan ve ödül sahiplerinin de açıklanacağı gala gecesinde izlenebilecek. 

Yarışmaya son katılım tarihi 8 Kasım 2018, saat 18:00'dir.

Finale kalan 10 film İnsan Hakları Filmleri kategorisinde, 5 film ise İnsan Hakları Savunucu Portresi dalında önceden belirlenecek. Sinema sektörü çalışanları, akademisyenler ve sivil toplum çalışanlarından oluşan ana yarışma jürisi,  İnsan Hakları Film kategorisinde 3, İnsan Hakları Savuncu Portresi kategorisinde de 1 galip belirleyecektir.

Detayları öğrenmek ve başvuru formunu indirmek için lütfen alttaki linklere tıklayınız.

 
 
 
Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.