TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

AB Projelerinin Geliştirilmesi ve Yönetimi Kılavuzu

Güncelleme Tarihi 19.10.2017

Vatandaşların aynı zamanda topluma aktif olarak katılma ve siyasi partiler ve sendikalara üye olma hakkı bulunmaktadır.  Bu sebeple, Sivil Toplum Kuruluşları (STK), AB’nin önemli bir bileşeni olup AB yatırımları için gittikçe daha önemli bir kanal haline gelmektedir. Bununla birlikte, AB kurumlarında yatırım kararlarının nasıl alındığını ve AB finansmanı için nasıl başarılı başvurular yapılacağını anlamak STK’lar için oldukça zor olabilmektedir. Gerçekten de, birçok STK için bu zorluk çözülemeyen bir gizemdir ve Batı Balkanlar ve Türkiye’deki kuruluşlar coğrafi ve siyasi açıdan AB’ye yakın olmalarına rağmen, AB finansman süreçleri onlar için anlaşılması zor ve bazen de yorucu olabilmektedir. Bu süreci netleştirmeye ve açıklamaya yardımcı olmak için bu kılavuzu hazırladık.

haber fotoğrafı

Bu kılavuz ve ekindeki Araç kiti, Batı Balkanlar ve Türkiye’deki STK’lara katılım sürecini ve sonrasında AB fonlarının başarılı yönetimini anlamalarına yardımcı olmaktır. Bu kılavuz, AB fonları için kapsamlı bir rehber değildir veya başvurunuzun başarılı olmasını garanti etmez, ancak STK’lara AB fonlarına erişim ve yönetim konusunda nasıl daha etkili ve verimli olabileceklerini göstermeyi amaçlamaktadır.

TACSO

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.