TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

AB İlan - 20.09.2009

Güncelleme Tarihi 15.10.2010

Sivil Sesler Festivali     
 
Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM)’nin, Türkiye’nin birçok yerindeki sivil toplum örgütlerinin katılımıyla düzenleyeceği “Sivil Sesler” Festivali, 25-26 Eylül’de İstanbul Maçka’da Küçükçiftlik Park’ta gerçekleştiriliyor.

Festivalde, tanıtım stantları kurulacak, çeşitli oturumlar, konserler, kültür-sanat etkinlikleri, atölye çalışmaları, söyleşiler, kısa film/belgesel gösterimleri ve benzeri birçok etkinlik düzenlenecek.

Festivale ile ilgili gelişmeleri takip etmek için www.sivilsesler.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sivil Sesler Festivali nedir?
Sivil Sesler, sivil toplum örgütlerinin farklı alanlardaki deneyimlerini, düşüncelerini, hayallerini ve kendilerine özgü çalışmalarını paylaşabilecekleri bir festival. Festival, sivil toplum örgütlerinin bir gelmelerini, deneyim paylaşmalarını, ortak çalışma alanları oluşturulabilmesi için fırsat yaratılmasını, her şeyden önemlisi sivil toplum örgütlerinin yarattığı değişimi görünür kılmayı amaçlıyor. 

Festivalin bir teması var mı?
Bu yıl ilki düzenlenecek festivalin teması “sivilleşme ve değişim”. Festivalin her yıl farklı başlıklar altında düzenlenmesi planlanıyor.

Festivalde kimler olacak?
Sivil sesler festivali herkese açık bir festival. Festival’e Türkiye’nin değişik bölgelerinde farklı renkte ve sesteki sivil örgütlerinin katılması planlanıyor. Festivale katılım için AB aday ve aday ülkelerdeki sivil toplum örgütlerine de çağrı yapıldı. Açtıkları stantlar ve gerçekleştirdikleri faaliyetlerle yaklaşık 100 sivil toplum örgütünün festivale katılması  planlanıyor.

Festivalde neler olacak?
Festival’de eş zamanlı olarak sivil toplum örgütlerinin tanıtım stantları açılacak, mini konserler, sergiler, kampanyalar, atölye çalışmaları, iyi örnek sunumları, deneyim paylaşımları, tematik çalışma grupları, söyleşiler ve çeşitli gösterimler düzenlenecek. Festival programı sivil toplum örgütlerinin etkinlikleri de belirlendikten sonra web sitesinde yayınlanacak.

Festivalle ilgili gelişmeleri nasıl takip edebileceğiz?
Festival ile ilgili ayrıntıları STGM’nin web sitesinden eski.stgm.org.tr  ve 1 Eylül’den itibaren ise festivalimizin web sitesi olan www.sivilsesler.org adresinden tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Biz de katılmak istiyoruz ne yapmamız lazım?
Festivalde sivil toplum örgütünüz olarak stand açmak, atölye çalışması gerçekleştirmek, bir kampanyanızı tanıtmak ya da farklı bir etkinlik yapmak istiyorsanız hemen www.sivilsesler.org adresindeki STÖ katılımcı formumuzu doldurup gönderin. Aklınıza takılan bir soru olursa bilgi@sivilsesler.org Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Festivalde gerçekleştireceğim süper bir fikrim var, kiminle paylaşmam lazım?
Zaman kaybetmeden hemen bize katılımcı formunuzu ulaştırınız… Son başvuru tarihi 31 Ağustos.

Benim festivalde gerçekleştirmek istediğim süper bir fikrim yok, stand da açmayacağım ama festivale katılmak istiyorum. Ne yapayım?
Sizi de 25-27 Eylül’de Küçükçiftlik Park’a bekliyoruz…

Festival nerede olacak, nasıl bulacağız mekanı?
Sivil Sesler Festivali Maçka’daki Küçükçiftlik Park’ta gerçekleştirilecek. Festival mekanı, İnönü Stadyumu’nun yanından Nişantaşı’na çıkan Kadırgalar Caddesi üzerinde. Festival mekânında açık ve kapalı mekândaki etkinlikleri gerçekleştirmek için büyükçe bir çadır, elektrik ve ses düzeni hazır olacak. Mekanın kendisi bir lunapark olduğu için dönme dolap ve çarpışan otomobillerimiz de ayrıca mevcut. Festival mekanı ile ilgili olarak web sitemizde krokiyi ve ayrıntılı bilgiyi bulabilirsiniz.

Benim festivalle ilgili sorularım var.
Festivalle ilgili tüm sorularınızı bilgi@sivilsesler.org Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir   adresine gönderebilir, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nden Belma Beyaz ile iletişime geçebilirsiniz.

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi
708.sok. (eski 89.sok.) 14/9 06550
Yıldız Çankaya / Ankara
Tel : (312) 442 42 62 (312) 442 42 62 (pbx)
Faks : (312) 442 57 55
E-posta : bilgi@stgm.org.tr Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Web : eski.stgm.org.tr

Festival, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Türkiye'de Sivil Toplumun Gelişiminin ve Sivil Diyaloğun Desteklenmesi Projesi kapsamında yayın yapmaktadır. Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.