TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

AB Araştırmacı Gazetecilik Ödülleri İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 17.06.2020
Batı Balkanlar ve Türkiye’deki araştırmacı gazetecilik başarılarını ödüllendirmeyi amaçlayan “AB Araştırmacı Gazetecilik Ödülleri” için başvuru süreci başladı. Ödüle 1 Ocak-31 Aralık 2019 tarihleri arasında, ifade özgürlüğü, hukukun üstünlüğü, şeffaflık, gücün kötüye kullanılması, temel hakların ihlal edilmesi, yolsuzluk ve organize suç konularında yayınlanmış olan araştırma yazıları için başvuru yapılabilecek. 
 
 
2020 Türkiye ödül fonu (2019 yılındaki başarılar için) 10 bin euro olarak belirlenirken, Birincilik ödülü 5 bin, ikincilik ödülü 3 bin ve üçüncülük ödülü de 2 bin euro olarak belirlendi. 
 
Gazeteciler, bireysel ya da grup olarak, resmi, azınlık veya uluslararası dillerde Türk medyasında yayınlanmış tüm gazetecilik alanlarında (basılı, online, radyo ve TV) başvuru yapabilecekler.  Ödüle son başvuru tarihi 8 Temmuz 2020 saat 14:00.
 
Detaylı bilgi için lütfen bakınız.
Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.