Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

65 + Yaşlı Hakları Derneği: Yaştan Bağımsız Yaşlanmak Mümkün

Güncelleme Tarihi 26.02.2019

Uzun yılların birikimi ve deneyimin ürünü olarak STGM tarafından yerel STÖ’lerin kurumsal kapasitesini geliştirmek amacıyla geliştirilen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE programının açılışını Ekim ayında gerçekleştirmiş program faydalanıcısı 42 hibe yararlanıcısıyla birlikte tüm Türkiye'den sivil toplum aktörleriyle biraraya gelmiştik. 

Açılışta program yararlanıcısı örgütler için hazırladığımız tanıtım animasyonlarının da gösterimini gerçekleştirmiştik.  Ancak biz bu animasyonları ve örgütlerin hikayelerini sizlerle de paylaşmak istiyoruz.  Bugünden itibaren bir buçuk ay boyunca Birlikte yararlanıcısı örgütlerin hikayesini sizlere anlatacağız.

Hazırsanız başlıyoruz...

İlk öykümüz 2014 yılının Haziran ayında İstanbul'dan yola çıkan Yaşlı Hakları Derneği...  

Kurulduğu günden bu yana hız kesmeden "yaşlıyım ve mutluyum" diyecek insanların sayısını artırmak ve yaşlılığa dair sorunlara çözüm üretmek için hak temelli savunuculuk çalışmaları yapan Dernek; köklü üniversitelerle işbirliği yapıyor, yaşlılara hizmet amaçlı işbirlikleri için ağ kurma çalışmaları yürütüyor, yaşlılar için aktiviteler, bilgilendirme toplantıları düzenliyor. 

Yaşlılıkta yalnızlığa ve her türlü yoksunluğa son vermek,onların kulak ve sesi olmak ve yaşlı haklarını daha iyi tanımlamak/korumak için "Kuşaklar el ele" sloganıyla çalışma yürüten Derneği ve çalışmalarını yakından tanımak isterseniz https://yaslihaklaridernegi.org / adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.