Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

65 Yaşlı Hakları Derneği Şubat Ayını Dolu Dolu Geçirdi

Güncelleme Tarihi 13.03.2019

Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE: Yerel STÖ'ler için Kurumsal Destek Programı faydalanıcılarından 65 + Yaşlı Hakları Derneği Şubat ayını dolu dolu geçirdi.  Türkiye'de ilk kez düzenlenen Yaşlılık Şurası'na katılan Dernek üyeleri, Yaşlılık Hukuku başlığında seminer düzenledi, yaşlı engelli bireyler için mekan yönetimi çalıştayına katıldı. 

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde düzenlenen 1. Yaşlılık Şurası'na katılan Dernek, üç gün süren Şura'da yaşlılar ve yaşlılık konusunda çalışan aktörlerele görüş alışverişinde bulundu. Şura'da oluşturulan komisyonlara da katılım gösteren Dernek ilerleyen günlerde buradaki çalışmalarını kamuoyuyla paylaşacak. 

Her ay çeşitli başlıklarda seminer düzenleyen Dernek, Şubat ayında da "Yaşlılık Hukuku" başlığında paydaşlarıyla buluştu. Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Ayşe Feyza Doğruer'in sunuşunu yaptığı seminerde yaşlılar ve yaşlı yakınları için vekalet verme, vasiyet yazma, emlak satışı için rapor çıkarma işlemleri başta olmak üzere çeşitli başlıklarda bilgilendirme yapıldı. 

KASEV Vakfı - T.C. Okan Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi işbirliğinde düzenlenen “Yaşlı Engelli Bireyler İçin Yeni Yaşam Alanları Mekânlar Yönetimi Çalıştayı" 'na katılan 65 Yaşlı Hakları Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen “Longevity: Tips for staying long in the game” paneline ise Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Gülüstü Salur'un konuşmasıyla katılım gösterdi. 

65 + Yaşlı Hakları'nın çalışmalarından haberdar olmak isterseniz https://yaslihaklaridernegi.org/  adresinden çalışmaları takip edebilirsiniz. 

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.