Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter

2017 İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı (İHAHP)

Güncelleme Tarihi 21.04.2017

RWI Türkiye Programı, İnsan Hakları Eğitimi Kapasite Geliştirme Programı kapsamında verilen  2017 İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı (İHAHP) için başvurular başlamıştır.

Haber fotoğrafıTürkiye’de insan hakları eğitiminin ve araştırmalarının desteklenmesine yönelik hazırlanan programa, Türkiye’de bulunan üniversitelerde görev alan akademisyenler, eğitimlerini sürdürmekte olan yüksek lisans ve doktora öğrencileri, ve bağımsız araştırmacılar başvurabilecektir.

Araştırma konularının Türkiye’de güncel insan hakları konuları ile yakından ilişkili olması beklenmektedir. Araştırmanın planlanan süresi en fazla 6 ay olmalı ve tamamlanmış araştırma raporunun ve araştırma ile ilgili makalenin teslim tarihi 29 Aralık 2017 tarihini geçmeyecek şekilde planlanmalıdır. Seçilen her bir araştırma için sağlanacak hibe miktarı maximum 15.000 TL olacaktır.

Başvurular en geç 23 Nisan 2017 Saat 24.00’a kadar elektronik olarak aşağıdaki link aracılığı ile yapılacaktır. Bu tarihten sonra yapacağınız başvurular dikkate alınmayacaktır.

İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı başvuru koşulları ve başvuru formu için tıklayınız.

Paylaş
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.