TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

2016 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması

Güncelleme Tarihi 04.09.2016

Türkiye AB Delegasyonu tarafından düzenlenen 2016 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması çerçevesinde, amatör ve profesyonel film yapımcılarını insan hakları konulu özgün kısa filmleriyle katılmaya davet ediyor.

2016 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması

2016 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışmasının amacı, katılımcılara bu konuyu sinematik bir açıdan ele alma fırsatı vererek insan hakları konusunda farkındalık yaratmak, düşünmeye teşvik etmek ve onlara filmlerini sergileyebilecekleri bir platform sağlamaktır.

Finale kalan filmler, Aralık 2016'da düzenlenecek olan 6. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film günleri çerçevesinde gösterilecektir.

Yarışmanın galibine ödül olarak bir HD kamera ve lens, ikinciye ise bir HD kamera verilecektir. Yarışmanın üçüncüsü de dahil herkes ödül olarak Oberhausen Kısa Film Festivaline akredite katılım hakkı kazanacaktır.

Yarışmaya katılmak için son tarih 16 Kasım 2016, Çarşamba saat 18:00'dır.

Ön eleme sonrasında finalist olarak 10 film seçilecek ve bunların arasından yarışma esas jürisi kararıyla kazanan üç film belirlenecektir.

Sonuçlar, 10 Aralık 2016, Cumartesi günü Ankara'da yapılacak Ödül Töreni'nde açıklanacaktır.

Nasıl başvuru yapılacağıyla ilgili tüm ayrıntılar başvuru paketinin içinde mevcut olup BURADAN indirilebilir.

Başvuru formunu BURADAN indirebilirsiniz.

Kaynak

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.