TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

2015 İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı

Güncelleme Tarihi 09.10.2019

RWI Türkiye İnsan Hakları Kapasite Geliştirme Programı kapsamında yer alan RWI – 2015 İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı (İHAHP) açılmıştır.

 

Türkiye’de insan hakları eğitiminin ve araştırmalarının desteklenmesine katkı sunmak amacıyla hazırlanan programa, Türkiye’de bulunan üniversitelerde görev alan akademisyenler, eğitimlerini sürdürmekte olan yüksek lisans ve doktora öğrencileri başvurabilecektir.

Hibenin toplam miktarı 75.000 TL olup, araştırma başına verilecek en yüksek hibe bedeli15.000TL’dir.

Araştırma teklifleri Türkiye’de güncel insan hakları konularıyla ilişkili olmalıdır.Araştırmanın planlanan süresi en fazla 6 ay olmalı ve tamamlanmış araştırma raporunun ve araştırma ile ilgili makalenin teslim tarihi 30 Kasım 2015 tarihini geçmeyecek şekilde planlanmalıdır.

Başvuruların en geç 16 Mart 2015, saat 24.00’a kadar elektronik olarak turkey@rwi.lu.seadresine gönderilmelidir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

İnsan Hakları Araştırmaları Hibe Programı  başvuru koşullarına ve başvuru formlarınaaşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İHAHP Başvuru Koşulları

İHAHP Araştırma Ekibi Bilgi Formu

İHAHP Teklif Formu

Kaynak

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.