TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

2. Türkiye Barış Zirvesi 24 Nisan'da İstanbul'da

Güncelleme Tarihi 21.04.2016

Genç Barış İnisiyatifi Derneği bu yıl 2. kez Türkiye Barış Zirvesini düzenliyor.

Türkiye Barış Zirvesi 2016, Genç Barış İnisiyatifi Derneği tarafından 24 Nisan Pazar günü Boğaziçi Üniversitesi ev sahipliğinde Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Salonunda gerçekleşecektir. Barış konusunda Türkiye’nin Dünya üzerindeki stratejik rolüne dikkat çekecek ve barış kavramının sadece soyut bir savaşın olmaması algısını aşarak toplumsal hayatın her yerinde işlenmesi ve yaşanması gereken bir hedef olarak anlaşılması gerekliliğine dikkat çekecek Türkiye Barış Zirvesi'nde 3 farklı oturum yer alacaktır. “ “Sanat”, Ekonomi” ve “Özel” Oturum şeklinde yürütülecek olan Barış Zirvesi; tüm gün saat 09:30 ile 18:30 aralığında devam edecektir. Ünlü iş adamları, sanatçılar, akademisyenler ve gazetecilerin konuşmacı olarak katılacağı zirvenin sonunda katılımcılara sertifika verilecektir.

Türkiye Barış Zirvesi GBİ Genel Başkanı Emre Akkaş ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın açılış konuşmalarının ardından Ekonomi Oturumuyla başlayacak; Dr. Yılmaz Argüden’in moderatörlüğünde: Doğan Şirketler Grubu Y.K. Başkanı Mehmet Ali Doğan, Erbakan Malkoç, TOBB/İKGK Başkanı Hatice Dinçbal Kal, İbrahim Tuza ve Berna İlter bizlerle olacaklardır. Ardından; Seçil Sezgin’in moderatörlüğünde; Hülya Koçyiğit, Orhan Gencebay ve Gülen Ergen’in katıldığı Sanat Oturumu gerçekleşecektir. Son olarak kapanış Özel Oturumla gerçekleşecek ve Buse Biçer’in moderatörlüğünde, MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Prof. Dr. Muhammed Şahin, AB Eski Bakanı Prof. Dr. Beril Dedeoğlu, BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan ve İbrahim Betil “Barışı İnşa Etmek” özel oturumunda görüşlerini paylaşacaklardır. 

Ülkemizin sanat ve ekonomi alanlarında öne çıkmış kıymetli isimlerinin, gazetecilerinin, yöneticilerinin ve akademisyenlerinin bir araya geleceği zirvede, barışın önemine ve barış inşası kavramlarına dikkat çekilecektir. Barışın sadece kaybedildiği zamanlarda hatırlanan değil daima korunması bilincinin aktif olarak ayakta tutulmasına inanan GBİ, bu zirve ile gençleri ilgi duydukları alanlardan önemli isimlerle buluşturarak barışın inşasına ve sürdürülebilirliğine katkı sağlama amacı gütmektedir. Ülkemizin geçtiği bu zor zamanlarda barışa ve kardeşliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğu ortadadır. Gerek bölgesel gerek ulusal düzeyde yaşanan bu zorlu süreçlerden nasıl çıkılacağı konusunda istişarelerin yapılacağı ve toplumsal birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek mesajlar verileceği Türkiye Barış Zirvesi halkımızın katılımına açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecektir.  

 

Katılım için; http://www.turkiyebariszirvesi.org/ adresinden kayıt olabilirsiniz. 

Paylaş
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.