STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter
Anneliğe ve Kadınlığa Dair Bir Sergi: Bize Ait Bir Oda

Anneliğe ve Kadınlığa Dair Bir Sergi: Bize Ait Bir Oda

23 sanatçıyı bir araya getiren “Bize Ait Bir Oda”, doğurganlık, annelik ve dişil döngüleri üzerine ön yargıları ve klişeleri sorgulayarak kadınlık hallerini izleyici ile beraber yeniden kurgulamayı hedefliyor.
> Devamı
Şirin Tekeli ile Söyleşi: Karı Kuvvetlerinden Feminist Harekete

Şirin Tekeli ile Söyleşi: Karı Kuvvetlerinden Feminist Harekete

Feminist hareketin yaşayan tarihi Şirin Tekeli çocukluğunu, gençlik yıllarını, küçük bir çeviri grubundan feminist harekete el yordamıyla giden süreci ve bugünkü feminist hareketi anlattı.
> Devamı
SEÇBİR, TOHAD ve ERG’den yeni rapor: Ders kitaplarında ‘engelliye’ yer yok

SEÇBİR, TOHAD ve ERG’den yeni rapor: Ders kitaplarında ‘engelliye’ yer yok

SEÇBİR, TOHAD ve ERG’nin hazırladığı ‘Ders Kitaplarında Engellilik Araştırması’ sonuçları açıklandı. Buna göre, ders kitaplarında engellilere yer verilmiyor. Kitaplardaki metinlerde, okuma parçalarında, görsellerde yer verilen kişilerin yalnızca yüzde 3’ü engelli. ‘Farklılık’larının altı çiziliyor. Engellilik sosyal ve maddi yardımla çözülmesi gereken bir mesele gibi görülüyor.
> Devamı
Engelli Hakları Forumu: Sadaka Değil Haklarımızı İstiyoruz

Engelli Hakları Forumu: Sadaka Değil Haklarımızı İstiyoruz

Engelli Hakları Forumu, Engelliler Haftası nedeniyle Tünel'den Galatasaray Meydanı'na yaptıkları yürüyüşte karşılaştıkları sorunları ve taleplerini dile getirdi.
> Devamı
Şehir şebekelerinde su kaybı yüzde 50

Şehir şebekelerinde su kaybı yüzde 50

Ankara'da "Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu" etkinliğini düzenleyecek olan Altyapı ve Kazısız Teknolojiler Derneği (AKATED) Başkanı Yasin Torun, şebekelerdeki su kaybının Türkiye ortalamasının yüzde 43'ü değil, yüzde 50'si olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.
> Devamı
Tüm canlılar için yuva olan dünyamız

Tüm canlılar için yuva olan dünyamız

YUVA Derneği İletişim ve Kaynak Geliştirme Yöneticisi Tolga Güleç, T24 Bağımsız İnternet Gazetesi'nden Hande Çayır'ın sorularını cevapladı.
> Devamı
1 2 3 4 5 6

STGM'den Duyurular

TACSO P2P Etkinliği: Onur ve Acının Ötesi

Güncelleme Tarihi 19.05.2017

İnsandan İnsana Programı (P2P): “Onur ve Acının Ötesi”
3. Yıllık “Balkanları Bağlayan Tarih” Yaz Okulu , 18-23 Temmuz 2017, Arnavutluk

TACSO İnsandan İnsana Programı (P2P)EUROCLIO  tarafından Anne Frank Evive Güney Doğu Avrupa Demokrasi ve Uzlaşma Merkezi (Center for Democracyanda Reconciliation in South East Europe) işbirliği ile bu yıl üçüncüsü 18-23 Temmuz 2017 tarihlerinde Arnavutluk’ta “Onur ve Acının Ötesi” temasıyla düzenlenecek olan “Balkanları Bağlayan Tarih” Yaz Okulu’nu destekliyor. 

» Haberin Devamı

Mülteci Alanında Çalışan STÖ’ler İçin İletişim ve Teknoloji Atölyesi / Communication and Technology Workshop for CSOs Working in the Refugee Field / و ت رشة عمل تكنولوجيا و الاتصالات لجل منظمات مجتمع المدني التي عمل في مجال اللاجئين

Güncelleme Tarihi 11.05.2017

Techsoup Türkiye, 26 Mayıs’ta İstanbul Bilgi Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde “Mülteci Alanında Çalışan STÖ’ler İçin İletişim ve Teknoloji Atölyesi” düzenliyor. Bir gün boyunca mülteci alanında çalışan aktivistler, Techsoup uzmanlarının hazırladığı atölyelere katılacaklar, yazılım bağışçısı şirketlerin temsilcilerini dinleyebilecekler. Atölyenin odaklandığı bir diğer konu da mülteci alanında çalışan örgütlerin teknolojiyi nasıl kullandıklarını, nasıl zorluklarla karşılaştıklarını öğrenmek ve Techsoup Türkiye donörlerinden beklentilerini not etmek. Bu taleplere göre yeni programlar geliştirmeye çalışacağız.

Techsoup Turkey is organizing a Communication and Technology Workshop for CSOs working in the refugee field on May 26th. Activists working in the refugee field will join the workshops prepared by Techsoup experts and will have the chance to listen to donor partner represantatives for one day. Another topic the workshop focuses on is learning how CSOs in refugee field uses technology, their challenges and noting down their expectations from Tecshoup and its donors. We will try to organise new programs according to the outcome.

تسكوب تركيا, تنظم "ورشة تكنولوجيا و الاتصالات لاجل منظمات مجتمع المدني التي تعمل في مجال اللاجئين" في 26 ايار ب مركز حضانة جامعة بلجي استنبول.لقد سايشارك الناشطون في مجال اللاجئين لدة يوم كامل ب ورش التي حضرا من قبل مختصين لتكسوب و باكانهم الاستماع لممثلين شركات المانحة للبرمجيات . أما القضية الأخرى التي تركز عليها ورشة العمل هي معرفة كيفية استخدام المنظمات التي تعمل في مجال اللاجئين للتكنولوجيا بالإضافة إلى التحديات التي يواجهونها في هذا المجال وتدوينهم االتوقعات من مانحي Techsoup Türkiye (تيك-سوب تركيا). سنقوم بتطوير برامج جديدة بناء على هذه المطلبات.

 

» Haberin Devamı

Ağınızı/Platformunuzu TACSO-STGM Sivil Ağlar Veritabanına Kaydedin!

Güncelleme Tarihi 24.04.2017

TACSO - STGM olarak, 2007 yılında hazırlanan STGM Dünya, Avrupa ve Türkiye'de Sivil Ağlar Rehberi’ni güncellemek, Türkiye’de faaliyet gösteren sivil ağlar kataloğunu oluşturmak ve online bir sivil ağlar veri tabanını hazırlamak için kolları sıvadık.

Siz de ağınızın/platformunuzun çalışmalarını güçlendirmek, görünürlüğünü arttırmak, daha fazla insana ve örgüte ulaşmak ve ortaklık girişimlerinin size ulaşmasını sağlamak için bu bağlantıyı kullanarak ağ/platformunuzu sistemimize kaydedebilirsiniz.

» Haberin Devamı

Suriyeli Dernekler İçin Mevzuat Eğitimi Başladı

Güncelleme Tarihi 11.05.2017

STGM-TACSO tarafından düzenlenen Dernekler Mevzuatı Eğitimi İstanbul'da başladı. Eğitim serisinin yedinci eğitimi olan eğitim Türkiye'de faaliyet gösteren Suriyeli dernekleri bir araya getiriyor. 

» Haberin Devamı

Nefret Söylemiyle Mücadele Webinarı - 12 Mayıs 2017

Güncelleme Tarihi 08.05.2017

STGM-Techsoup Türkiye, STÖ’lerin kapasitesini güçlendirmek için çalışmalarına internet seminerleriyle (webinar) devam ediyor. Üçüncü seminerimizin konusu nefret söylemi, nefret suçu nedir? Dijitalde nefret söylemi ve yabancı düşmanlığı. Webinar 12 Mayıs'ta! Şimdi Kaydolun...

Tarih: 12 Mayıs 2017, Saat: 14:00 - 15:15

Webinar İçeriği:

  • Nefret söylemi ve nefret suçu

  • Nefret söyleminin ayrımcılıkla ilişkisi

  • Yabancı düşmanlığı ekseninde nefret söylemi

  • Dijitalde nefret söylemi, mücadele yöntemleri

  • Soru-Cevap

Konuşmacılar: 

Dr. Levent Korkut, STGM Yönetim Kurulu Başkanı
Özgür Mehmet Kütküt, STGM İletişim Koordinatörü

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Mayıs 2017 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
1234567
891011121314
15161718192021
2223242526
27
28
293031    
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.