Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter
Hayvan Koruma Yasası Değil Katliam Yasası

Hayvan Koruma Yasası Değil Katliam Yasası

Geçtiğimiz hafta Sapanca'da yavru bir köpeğe yapılan işkence sonrasında Türkiye ayağa kalkarken hayvanlara yönelen şiddet ise giderek yaygınlaşıyor. Neredeyse hemen her gün yeni bir şiddet haberiyle sarsılırken, hayvan hakları alanında mücadele edenler yasal yaptırımların caydırıcı olmamasından şikayetçi. 
> Devamı
Dünyada Her 100 Kişiden Biri Göçmen

Dünyada Her 100 Kişiden Biri Göçmen

Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği, 2017 yılındasavaş, şiddet ve zulüm nedeniyle evini terk ederek göç etmek zorunda kalan insan sayısının 68.5 milyona yükseldiğini açıkladı. Göç eden insan sayısı 2016 yılına göre 2.9 milyon artarken (yüzde 4.4 artış), Güney Sudan, Kongo, Suriye ve Myanmar’da yaşanan krizlerin bu artışta önemli rol oynadı.
> Devamı
Vopool: Sivil Toplum Örgütlerini ve Gönüllülerini Bir Araya Getirten Uygulama

Vopool: Sivil Toplum Örgütlerini ve Gönüllülerini Bir Araya Getirten Uygulama

Gençlik Çalışmaları Derneği'nin ücretsiz bir sosyal medya aracı vopool, gönüllüler ve sivil toplum örgütlerini ve sivil toplum alanında çalışma yapan kuruluşları biraraya getiriyor. Uygılamada gönüllüler ve sivil toplum kuruluşları araç aracılığıyla kolayca eşleşebiliyor. 
> Devamı
2013'ten Beri En Az 319 Çocuk İş Cinayetlerinde Hayatını Kaybetti

2013'ten Beri En Az 319 Çocuk İş Cinayetlerinde Hayatını Kaybetti

Ankara İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi'nin hazırladığı Türkiye'de Çocuk İşçiliği ve Çocuk İş Cinayetleri Raporu'na göre Türkiye’de resmi olmayan rakamlara göre 2 milyonun üzerinde çocuğun çalıştırılıyor. Rapora göre, 2013 yılından bugüne kadar en az 319 çocuk işçi yaşamını yitirdi.
> Devamı
Oy ve Ötesi: Bir Müşahit Çok Şey Değiştirebilir

Oy ve Ötesi: Bir Müşahit Çok Şey Değiştirebilir

Türkiye gündemi son iki aydır seçimlere kilitenmiş durumda. Başkan adayları ve baraj tartışmaları 24 Haziran'ın merkezi gündemini oluştururken en az bunlar kadar seçmenlerin gündemine aldığı bir diğer başlık ise oyların güvenliği. 
> Devamı
En büyük karbon ayak izi kimin?

En büyük karbon ayak izi kimin?

Global Gridded Model of Carbon Footprints (GGMCF) projesi kapsamında Norveç, İsveç, ABD ve Japonya’dan bilim insanları interaktif bir modelleme ile dünya genelinde çevreyi en çok kirleten şehirleri ve ülkeleri belirledi. Listenin ilk sırasını yılda 276,1 megaton karbondioksit üretimiyle Güneş Kore’nin başkenti Seul aldı.
> Devamı
1 2 3 4 5 6

STGM'den Duyurular

Destek Noktası Webinarları Başlıyor

Güncelleme Tarihi 11.06.2018

Geçtiğimiz Mart ayında faaliyetlerine başlayan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen  STÖ Kaynak Merkezi Projesi, kapasite güçlendirme eğitimlerinin ardından webinarlar (internet seminerleri) aracılığıyla örgütlerle buluşmaya devam ediyor.  STÖ Destek Noktası tarafından düzenlenecek olan aylık webinarlar aracılığıyla STÖ’ler çalışma alanlarına giren çeşitli başlıklarda uzmanlarla buluşacak, sorularına yanıt arayacak.

» Haberin Devamı

“STÖ Yönetimi” Eğitimine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 06.06.2018

STGM’nin yürütücüsü olduğu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STÖ Kaynak Merkezi, kapasite güçlendirme eğitimlerine devam ediyor. Haziran ayının son haftası Adana’da gerçekleştirilecek olan “STÖ Yönetimi” eğitimine başvurular başladı.

» Haberin Devamı

"STÖ’ler İçin Dijital İletişim ve Sosyal Medya Eğitimi”ne Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 05.06.2018

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve STGM tarafından yürütülen STÖ Kaynak Merkezi Projesi, dijital okuryazarlık eğitiminin ardından "STÖ’ler İçin Dijital İletişim ve Sosyal Medya Eğitimi"yle dijital kapasite güçlendirme çalışmalarına devam ediyor.

» Haberin Devamı

“Sivil Toplumda Temel Kavramlar ve Yaklaşımlar” Eğitimine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 10.05.2018

STGM’nin yürütücüsü olduğu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında düzenlenen “Sivil Toplumda Temel Kavramlar ve Yaklaşımlar” eğitimi için başvurular açıldı.

» Haberin Devamı

BİRLİKTE Destek Programı Değerlendirme Sürecine İlişkin Açıklama, 20 Nisan 2018

Güncelleme Tarihi 20.04.2018

Birlikte Yerel STÖ'ler Kurumsal Destek Programı 2. Aşama Değerlendirme Süreci tamamlanmıştır. 24 Nisan Salı 2018 tarihi itibariyle Başvuru Sahipleriyle başvuru formlarında belirtilen irtibat adresleri aracılığıyla iletişime geçilmeye başlanılacaktır. İletişim kişilerinde ya da belirtilen e-posta adreslerinde ve/veya yazışma adreslerinde herhangi bir değişiklik oldu ise lütfen birlikte@stgm.org.tr adresine e-posta ileterek bilgi veriniz. Tüm başvuru sahiplerine başvurularının sonucuna ilişkin geri bildirim sağlanacaktır. 

Tüm Başvuru Sahiplerine ilgileri ve emekleri için teşekkür ediyoruz.

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Haziran 2018 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
    123
45678910
11121314151617
181920212223
24
252627282930 
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.