TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube
Vicdani Ret Hak İhlali Bildirim Formu Yayında

Vicdani Ret Hak İhlali Bildirim Formu Yayında

  Türkiye’de vicdani ret hakkının, bir insan hakkı olarak tanınması için çeşitli çalışmalar yürüten Vicdani Ret Derneği, Türkiye’de yoklama kaçağı, bakaya ve vicdani retçilerin yaşadığı hak ihlallerini raporlamak için kampanya başlattı.
> Devamı
Diyarbakır Hafızası Yayında

Diyarbakır Hafızası Yayında

Diyarbakır’ın çağların birikimiyle oluşan hafızasını kaydetmek, canlı tutmak ve yaygınlaştırmak amacıyla hazırlanan Diyarbakır Hafızası web sitesi yayına girdi.
> Devamı
HAKİM Hayvan Hakkı İhlallerini Duyurmaya Devam Edecek

HAKİM Hayvan Hakkı İhlallerini Duyurmaya Devam Edecek

Hayvan Hakları İzleme Komitesi (HAKİM) 2018 yılında geçici olarak durdurmak zorunda kaldığı hayvan hakları izleme ve raporlama faaliyetlerine 2020 yılında devam edecek. Komite, yaşam savunucusu herkesin desteğini bekliyor.
> Devamı
Cinsel Şiddetle Mücadele Hepimizin Sorumluluğunda

Cinsel Şiddetle Mücadele Hepimizin Sorumluluğunda

Cinsel şiddet hakkında konuşulması en zor şiddet türlerinden biri... Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği ( CŞMD) ise bu zor alanda cinsel şiddetin önlenmesi, azalması, konu ile ilgili toplumsal farkındalığın artması için inatla çalışıyor. 
> Devamı
insanhaklariizleme.org Yayında

insanhaklariizleme.org Yayında

  İnsan Hakları Ortak Platformu ve ETKİNİZ Destek Programı iş birliği ile insanhaklariizleme.org sitesi yayın hayatına başladı. Site aracılığıyla insan hakları alanında izleme ve raporlamaya dair bilgi ve belgeleri ve yeni gelişmeleri düzenli olarak takip etmek mümkün olacak. 
> Devamı
Kazdağı İnteraktif Haritası Yayında

Kazdağı İnteraktif Haritası Yayında

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği, Kazdağları ve Edremit Körfezi’nde biyolojik çeşitliliğin korunması ve biyolojik çeşitliliği tehdit eden projeler ve bu projelere karşı devam eden ekoloji mücadeleleri konusunda farkındalık için interaktif bir harita yayınladı. 
> Devamı
Görme Engellilerle Gönüllüler Aynı Platformda Buluştu

Görme Engellilerle Gönüllüler Aynı Platformda Buluştu

Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED) ihtiyaç sahibi engellileri ve gönüllüleri bir araya getirecek bir programı hayata geçirdi.  Artık "Engelsiz Destek Gönüllü Ağı Platformu" aracılığıyla görme engelliler, eğitim ve iş hayatında karşılaştıkları sorunlara bilgisayarları ve mobil cihazlarına indirecekleri uygulamayla kolayca çözüm arayabilecekler. 
> Devamı
HIV Bilgi ve Destek Platformu: Pozitifdayanisma.org Yayında

HIV Bilgi ve Destek Platformu: Pozitifdayanisma.org Yayında

  HIV hakkında güncel ve doğru bilgilerin yaygınlaştırılması için çalışan, HIV ile yaşayan kişilere akran danışmanlığı veren ve HIV testi konusunda farkındalık çalışmaları yapan örgütlenme Pozitif Dayanışma’nın internet sitesi yayında.  
> Devamı
Hak Temelli Yaklaşım Nedir?

Hak Temelli Yaklaşım Nedir?

  Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda 10 Aralık 1948'de kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bi̇ldi̇rgesi̇ bugün 71 yaşında... Biz de 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle, geçtiğimiz Mayıs ayında insan hakları savunucusu Feray Salman’ın katılımıyla düzenlediğimiz “Hak Temelli Yaklaşım Webinarı”nda konuştuğumuz başlıkları sizin için derledik.  
> Devamı
Bitopya Yayında!

Bitopya Yayında!

Biseksüellik ve bi+ politika konusunda rehber olmayı ve geniş bir bilgi havuzu oluşturmayı amaçlayan Bitopya, Türkiye’nin ilk  ilk biseksüel dijital aktivizm alanı olma hedefiyle yayın hayatına başladı.  
> Devamı
Yavaş Yaşayanlarla Tanışmak İster Misiniz?

Yavaş Yaşayanlarla Tanışmak İster Misiniz?

  Yaşam tarzımızla dünyayı yok etmediğimiz ve doğayı koruduğumuz bir yaşam mümkün. Peki, daha iyi ve yavaş bir dünyanın mümkün olduğuna inanan, bunu hayat biçimi haline getiren insanlarla tanışmak ister misiniz?   
> Devamı
Sivil Alan Araştırmaları Derneği'nden Üniversitelilere Çağrı

Sivil Alan Araştırmaları Derneği'nden Üniversitelilere Çağrı

İfade, toplanma ve örgütlenme özgürlüğüyle birlikte, hak savunucularının desteklenmesi ve bununla ilgili çeşitli destek mekanizmalarının yaratılması için çalışan Sivil Alan Araştırmaları Derneği, üniversite kampüslerindeki yaşanan hak ihlallerine yönelik yeni bir çalışma başlattı. 
> Devamı
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

STGM'den Duyurular

STÖ’ler İçin Veri Görselleştirme Eğitimi Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 04.02.2020

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STGM olarak yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi Projesi dijital kapasite güçlendirme eğitimlerine veri görselleştirme başlığıyla devam ediyoruz. 

» Haberin Devamı

STÖ'ler İçin Dijital İletişim ve Sosyal Medya Eğitimi Diyarbakır Başvuruları Başladı

Güncelleme Tarihi 13.02.2020
Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi Projesi dijital kapasite güçlendirme eğitimlerine Diyarbakır’da devam ediyor.
 
11-13 Mart 2020 tarihleri arasında Diyarbakır’da düzenlenecek  olan “Dijital İletişim ve Sosyal Medya Eğitimi” için başvurular başladı. Eğitime Diyarbakır ve çevresindeki kentlerde hak temelli* çalışma yürüten sivil toplum örgütleri başvuru yapabilecek.

» Haberin Devamı

Webinara Davetlisiniz: Doğa Korumaya Çevre Hakkı'ndan Bakmak

Güncelleme Tarihi 13.02.2020

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve STGM tarafından yürütülen STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında faaliyet gösteren STÖ Destek Noktası webinarlarının on ikincisi “Doğa Korumaya Çevre Hakkı'ndan Bakmak" başlığıyla 20 Şubat 2020 Perşembe günü saat 16.30-17.45 saatleri arasında düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Ordu’da düzenlenecek STÖ Yönetimi Eğitimi İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 17.02.2020

STÖ’lerin yönetim kapasitelerinin gelişimine ve kaynak geliştirme kapasitelerine katkıda bulunmak hedefiyle Ordu'da düzenlenecek "STÖ Yönetimi" eğitimi için başvuru süreci başladı. 

Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapasite güçlendirme eğitimleri kapsamında gerçekleştirilecek olan eğitim 5-7 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenecek. 

» Haberin Devamı

STÖ-Akademi Destek Programı Başvuruları Kapandı

Güncelleme Tarihi 20.01.2020
Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi Projemiz kapsamında geçtiğimiz Mayıs ayında uygulamaya başladığımız STÖ-Akademi Destek Programı başvuruları 15 Ocak 2020 tarihi itibariyle kapatılmıştır. Önümüzdeki günlerde değerlendirilme sonuçlarıyla ilgili bilgilendirme yapılacaktır. 
 
Açıldığı günden bugüne yoğun bir ilgi ile karşılaşan programa başvuru yapan tüm sivil toplum örgütlerine çok teşekkür ediyoruz. 

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Şubat 2020 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
     12
3456789
10111213141516
17
18
1920212223
242526272829 
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.