Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter
Ortak alanlarda kullanılan mekanların cinsiyetsizleştirilmesi mümkün mü?

Ortak alanlarda kullanılan mekanların cinsiyetsizleştirilmesi mümkün mü?

Ortak alanlarda kullanılan mekanların cinsiyetsizleştirilmesi mümkün mü? Bu sorunun yanıtı dünya çapında bir polemiğin konusu... Uluslararası LGBT+ hareketinin cinsiyetsiz alanlar oluşturulması için başlattığı kampanya ABD'den Avusturalya'ya kamuoyunu ikiye bölmüş durumda. 
> Devamı
8. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Kasım Ayında İstanbul'da

8. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Kasım Ayında İstanbul'da

"Herkes İçin Adalet" temasıyla yola çıkan ve bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan "Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali"  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi işbirliğiyle 09-15 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek. 
> Devamı
Liselilerin Şiddete Çözümü: Genç Kadınların ve Kız Çocuklarının Güçlendirilmesi

Liselilerin Şiddete Çözümü: Genç Kadınların ve Kız Çocuklarının Güçlendirilmesi

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği,  gençlerin flört şiddetine dair görüşlerini ve ilişkide şiddetin önlenebilmesine yönelik önerilerini öğrenme amacıyla gerçekleştirdiği çalışmanın raporunu kamuoyuyla paylaştı. 
> Devamı
Hayattayım.org Yeniden Yayında

Hayattayım.org Yeniden Yayında

2013 yılında kanser dolayısıyla hayatını kaybeden trans aktivist Ali Gül’ün kurduğu “cinsel istismardan hayatta kaldım” bloğu hayattayım.org  adresiyle yeniden yayında.
> Devamı
Bu Festival Bir Harika Dostum!

Bu Festival Bir Harika Dostum!

Erişilebilir ve ücretsiz bir organizasyon düşünün. Üstüne 2018'in en iyi yerli ve yabancı filmlerinin gösterildiğini, canlandırma atölyelerini, sanal gerçeklik deneyimlerini, otizm dostu gösterimi ve çocukların unutulmadığını da ekleyin. Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Evet, bütün bunları sunan bir organizasyon var.
> Devamı

"Türkiye’den HIV Hikayeleri” Üç Dilde Yayınlandı

Kürt, mülteci, göçmen ve mahpus LGBTİ’ler özelinde toplumsal cinsiyet, cinsiyet kimliği ve cinsel yönelim konularında çalışmalar yürüten HÊVÎ LGBTİ Derneği içinde yaşanmış 13 hikayenin olduğu “Türkiye’den HIV Hikayeleri” kitabını Türkçe, Kürtçe ve İngilizce yayınladı.
> Devamı

"Akademik Alandaki Üretimi Sivil Toplumla Buluşturmak İstiyoruz"

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve STGM tarafından yürütülen STÖ Kaynak Merkezi Projesi bugünlerde hummalı bir çalışma içerisinde. Önümüzdeki günlerde hayata geçecek Sivil Toplum Okulu sivil toplum aktörlerini bilimsel ve akademik alandaki paydaşlarıyla buluşturacak. 
> Devamı
Duyarlı Duyan Toplum İçin Anlatan Eller

Duyarlı Duyan Toplum İçin Anlatan Eller

Engellilik, Türkiye’de pek görülmeyen alanlardan biri. Oysa Türkiye’de 5 milyondan fazla engelli birey yaşıyor. Yine de son dönemlerde engelli haklarıyla ilgili çalışmaları daha sık görebiliyoruz. 
> Devamı
Göç Kadınların Sağlığını Tehdit Ediyor

Göç Kadınların Sağlığını Tehdit Ediyor

Toplum ve Hekim Dergisi son sayısında "göç" olgusuna odaklanırken, göç sorunu  toplumsal cinsiyet ve sağlık ilişkisi üzerinden de değerlendirildi. Türk Tabipleri Birliği (TTB)'nin yayını olan dergide “Toplumsal Cinsiyet, Göç ve Sağlık”  başlığıyla yer alan Dr. Zeynep Sedef Varol, yazısında göçün kadınların yaşamlarına nasıl yansıdığını yazdı.
> Devamı
TOHAD'ın Hazırladığı

TOHAD'ın Hazırladığı "Engelliler İçin Dilekçe" Sayfası Yayında

Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği'nin (TOHAD) engelli hakları alanında çalışan ve  savunuculuk  faaliyeti yürüten/ yürütmek isteyen STK’ların idari dilekçe ve dava dilekçeleri hazırlama konusundaki ihtiyaçlarını karşılamak için bir web sitesi hayata geçirdi.   
> Devamı
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

STGM'den Duyurular

STÖ’ler için Dijital Demokrasi Araçları Webinarına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 18.09.2018

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve STGM tarafından yürütülen Kaynak Merkezi Projesi kapsamında faaliyet gösteren STÖ Destek Noktası webinarlarının üçüncüsü “STÖ’ler için Dijital Demokrasi Araçları” başlığıyla 27 Eylül 2018 Perşembe günü saat 14.30-15.30 arasında düzenlenecek.

Dijital demokrasi kavramının tartışılacağı ve sivil toplum örgütleri için dijital demokrasi araçlarının tanıtılacağı webinar, Dijital İletişim Uzmanı Özgür Kurtuluş’un katılımıyla, STGM Dijital İşler Koordinatörü Özgür Mehmet Kütküt’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilecek.

» Haberin Devamı

BİRLİKTE Yerel STÖ’ler Kurumsal Destek Programı’ndan Yararlanacak Sivil Toplum Örgütleri Belirlendi

Güncelleme Tarihi 13.09.2018

Avrupa Birliği tarafından desteklen ve STGM tarafından yürütülecek olan "BİRLİKTE Yerel STÖ’ler İçin Kurumsal Destek Programı"ndan yararlanacak sivil toplum örgütleri belirlendi.

» Haberin Devamı

STÖ’ler için Dijital İletişim ve Yönetişim Eğitimine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 11.09.2018

STGM’nin yürütücüsü olduğu ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STÖ Kaynak Merkezi Projesi dijital kapasite güçlendirme eğitimleri kapsamında Ekim ve Kasım aylarında “STÖ’ler için Dijital İletişim ve Yönetişim” eğitimi düzenleyecek. Eğitimler 15-19 Ekim 2018  ve  31 Ekim-04 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek. Eğitimlere 23 Eylül Pazar günü saat 17.00’ye kadar başvuru yapılabilecek.

» Haberin Devamı

“STÖ Yönetimi” Samsun Eğitimine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 10.09.2018

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve STGM tarafından yürütülen STÖ Kaynak Merkezi Projesi, kapasite güçlendirme eğitimlerine devam ediyor. STÖ Kaynak Merkezi, 05-07 Ekim 2018 tarihleri arasında Samsun’da  “STÖ Yönetimi” eğitimi gerçekleştirecek. Eğitime katılmak isteyen STÖ temsilcilerinin 19 Eylül Çarşamba günü saat 17.00’ye kadar başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

» Haberin Devamı

STGM-Techsoup Turkey is Looking for Colleagues

Güncelleme Tarihi 06.09.2018
STGM-Techsoup Turkey, a partner of Techsoup Global which has partnered with 69 of the world's leading civil society organizations, is looking for colleagues.

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Eylül 2018 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
     12
3456789
10111213141516
1718
19
20212223
24252627282930
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.