STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter
İnsan Hakları Gündemi Konferansı'nda Mültecilik Statüsü, Irkçılık, Kadın ve LGBTİ Mülteciler Konu Edildi

İnsan Hakları Gündemi Konferansı'nda Mültecilik Statüsü, Irkçılık, Kadın ve LGBTİ Mülteciler Konu Edildi

Türkiye’nin İnsan Hakları Gündemi Konferansı'nın Ortadoğu’da Savaş Türkiye’de Mültecilik başlıklı oturumunun ikinci bölümünde mültecilik statüsü, ırkçılık, kadın ve LGBTİ mülteciler konu edildi.
> Devamı
‘Seyahat Eden Prenses’: Suriyeli mülteci çocukların yarattığı masalların kitabı

‘Seyahat Eden Prenses’: Suriyeli mülteci çocukların yarattığı masalların kitabı

Gönüllü olarak mülteci kamplarında çalışan Brezilyalı gazeteci Debora de Pina Castiglione, Yunanistan’daki mülteci çocukların yarattığı hikayeleri, illüstrasyonlarla birlikte “Seyahat Eden Prenses” isimli masal kitabında yayımladı.
> Devamı
Çatısına Güneş Paneli Kurdurmak İsteyenlere Rehber

Çatısına Güneş Paneli Kurdurmak İsteyenlere Rehber

Greenpeace, çatısına güneş paneli kurmak isteyenlere büroktatik engellerin aşılmasını kolaylaştırmak için bir güneşrehberi hazırladı.
> Devamı
Bakırcı: İstanbul ufak bir örnek çok daha beterleri yolda

Bakırcı: İstanbul ufak bir örnek çok daha beterleri yolda

Evrensel Gazetesi'nden Cansu Pişkin, Evrim Ağacı'nın kurucusu, bilim insanı Çağrı Mert Bakırcı ile küresel iklim değişikliğini, nedenlerini ve alınması gereken önlemleri konuştu.
> Devamı
Suriyeli Mülteciler Medyada Nasıl Hedef Gösteriliyor?

Suriyeli Mülteciler Medyada Nasıl Hedef Gösteriliyor?

Hrant Dink Vakfı “Suriyeli mülteciler medyada nasıl hedef gösteriliyor?" başlıklı videoda haberlerde ayrımcılıktan, ırkçılıktan ve şiddetten arınmış bir dil çağrısı yapıyor.
> Devamı
Caretta carettalar için 'insanlık' nöbeti

Caretta carettalar için 'insanlık' nöbeti

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı küçük tatil beldesi Çıralı’nın üç görünmez kahramanı var. Muhtar Habip Altınkaya, emekli öğretmen İsmail Tunalı ve doğma büyüme Çıralı yerlisi Bayram Kütle. Üç gönüllü, 20 yıldır gece sahili ziyaret eden dişi Caretta caretta’ların izlerini takip edip sonra kabuğundan çıkan yavruları zorlu bir yolculuğa hazırlıyor. Hayatlarını deniz kaplumbağalarına adamış bu üçlüyü, 2000 yılında Çıralı’ya dev bir golf sahası yapılması projesi birleştirmiş.
> Devamı
Trans sembolünün yaratıcısı hayatını kaybetti

Trans sembolünün yaratıcısı hayatını kaybetti

Transgender sembolünün tasarımcısı yazar Holly Boswell, 67 yaşında yaşamını yitirdi.
> Devamı

"Israrla" Takip

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, son iki yıl içerisinde 242 erkeğin vakfı arayarak, eşinin, kızının ya da tanıdığı bir kadının nerede olduğunu sorduğunu ve bu erkeklerin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı sığınaklar tarafından yönlendirildiğini belirtti.
> Devamı
1 2 3 4 5 6 7 8

STGM'den Duyurular

STGM Ofisi Taşınıyor - Adres Değişikliği

Güncelleme Tarihi 20.07.2017

24 Temmuz’dan itibaren STGM Ankara'daki çalışmalarına yeni adresinde devam edecek. Eski adresimize yönlendireceğiniz gönderilere ulaşmakta sıkıntı yasayabileceğimiz için lütfen adres kayıtlarınızı güncellemeyi unutmayın.

Yeni adresimiz:
Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM)
Buğday Sk. Park Apt. 2/5
06680
Kavaklıdere-Ankara

» Haberin Devamı

Basına ve Kamuoyuna

Güncelleme Tarihi 15.07.2017

Hak Savunucularına Dokunma!

İnsan Hakları Savunucuları Serbest Bırakılmalıdır!

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği 5 Temmuz 2017 tarihinde, katıldıkları insan hakları savunuculuğu eğitiminin üçüncü gününde gözaltına alınan 8 insan hakları savunucusu ve 2 uzman ile ilgili gelişmeleri ilk günden itibaren kaygıyla takip etmektedir. Soruşturma hakkında verilen kısıtlama kararı ve 11 günü aşan gözaltı süresi kadar ilk günden itibaren bazı medya kuruluşlarının mesleki ilke ve değerleri hiçe sayarak insan hakları savunucularını itibarsızlaştırma girişimi ve hedef göstermesi temel hak ve özgürlüklerin kullanılması ve savunulması açısından kritik bir eşiğe gelindiğini göstermektedir.

» Haberin Devamı

Avrupa Birliği IPA Bölgesi Hibe Çağrısı “Bölgesel Ağların Konsolidasyonu” Bilgilendirme Oturumu Ankara’da Gerçekleştirildi

Güncelleme Tarihi 24.06.2017

Avrupa Birliği, Sivil Toplum Aracı Programı kapsamında bölgesel ağların güçlendirilmesini hedefleyen bir hibe teklif çağrısı yayınladı. TACSO ve STGM, 21 Haziran’da Ankara’da, AB Türkiye Delegasyonu katılımı ile, çağrının içeriği ve gerekli ortaklıklar için araçların tanıtıldığı yarım günlük bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. 

» Haberin Devamı

Sivil Toplum Gündemi Her Hafta E-postanızda

Güncelleme Tarihi 19.06.2017

TACSO-STGM olarak güncel hibe duyurularını, sivil toplumdan haberleri ve yürüttüğümüz çalışmaları derlediğimiz bir e-bülteni titizlikle hazırlıyoruz. E-bültenimiz her hafta 5000'e yakın aktiviste ulaşıyor!

» Haberin Devamı

Ağınızı/Platformunuzu TACSO-STGM Sivil Ağlar Veritabanına Kaydedin!

Güncelleme Tarihi 01.08.2017

TACSO - STGM olarak, 2007 yılında hazırlanan STGM Dünya, Avrupa ve Türkiye'de Sivil Ağlar Rehberi’ni güncellemek, Türkiye’de faaliyet gösteren sivil ağlar kataloğunu oluşturmak ve online bir sivil ağlar veri tabanını hazırlamak için kolları sıvadık.

Siz de ağınızın/platformunuzun çalışmalarını güçlendirmek, görünürlüğünü arttırmak, daha fazla insana ve örgüte ulaşmak ve ortaklık girişimlerinin size ulaşmasını sağlamak için bu bağlantıyı kullanarak ağ/platformunuzu sistemimize kaydedebilirsiniz.

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Ağustos 2017 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
 123456
78910111213
141516171819
20
21222324252627
28293031   
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.