TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube
Hak Temelli Yaklaşım Nedir?

Hak Temelli Yaklaşım Nedir?

  Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda 10 Aralık 1948'de kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bi̇ldi̇rgesi̇ bugün 71 yaşında... Biz de 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü vesilesiyle, geçtiğimiz Mayıs ayında insan hakları savunucusu Feray Salman’ın katılımıyla düzenlediğimiz “Hak Temelli Yaklaşım Webinarı”nda konuştuğumuz başlıkları sizin için derledik.  
> Devamı
Görme Engellilerle Gönüllüler Aynı Platformda Buluştu

Görme Engellilerle Gönüllüler Aynı Platformda Buluştu

Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED) ihtiyaç sahibi engellileri ve gönüllüleri bir araya getirecek bir programı hayata geçirdi.  Artık "Engelsiz Destek Gönüllü Ağı Platformu" aracılığıyla görme engelliler, eğitim ve iş hayatında karşılaştıkları sorunlara bilgisayarları ve mobil cihazlarına indirecekleri uygulamayla kolayca çözüm arayabilecekler. 
> Devamı
Cinsel Şiddetle Mücadele Hepimizin Sorumluluğunda

Cinsel Şiddetle Mücadele Hepimizin Sorumluluğunda

Cinsel şiddet hakkında konuşulması en zor şiddet türlerinden biri... Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği ( CŞMD) ise bu zor alanda cinsel şiddetin önlenmesi, azalması, konu ile ilgili toplumsal farkındalığın artması için inatla çalışıyor. 
> Devamı
Yavaş Yaşayanlarla Tanışmak İster Misiniz?

Yavaş Yaşayanlarla Tanışmak İster Misiniz?

  Yaşam tarzımızla dünyayı yok etmediğimiz ve doğayı koruduğumuz bir yaşam mümkün. Peki, daha iyi ve yavaş bir dünyanın mümkün olduğuna inanan, bunu hayat biçimi haline getiren insanlarla tanışmak ister misiniz?   
> Devamı
Kazdağı İnteraktif Haritası Yayında

Kazdağı İnteraktif Haritası Yayında

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği, Kazdağları ve Edremit Körfezi’nde biyolojik çeşitliliğin korunması ve biyolojik çeşitliliği tehdit eden projeler ve bu projelere karşı devam eden ekoloji mücadeleleri konusunda farkındalık için interaktif bir harita yayınladı. 
> Devamı
HIV Bilgi ve Destek Platformu: Pozitifdayanisma.org Yayında

HIV Bilgi ve Destek Platformu: Pozitifdayanisma.org Yayında

  HIV hakkında güncel ve doğru bilgilerin yaygınlaştırılması için çalışan, HIV ile yaşayan kişilere akran danışmanlığı veren ve HIV testi konusunda farkındalık çalışmaları yapan örgütlenme Pozitif Dayanışma’nın internet sitesi yayında.  
> Devamı
Sivil Alan Araştırmaları Derneği'nden Üniversitelilere Çağrı

Sivil Alan Araştırmaları Derneği'nden Üniversitelilere Çağrı

İfade, toplanma ve örgütlenme özgürlüğüyle birlikte, hak savunucularının desteklenmesi ve bununla ilgili çeşitli destek mekanizmalarının yaratılması için çalışan Sivil Alan Araştırmaları Derneği, üniversite kampüslerindeki yaşanan hak ihlallerine yönelik yeni bir çalışma başlattı. 
> Devamı
HAKİM Hayvan Hakkı İhlallerini Duyurmaya Devam Edecek

HAKİM Hayvan Hakkı İhlallerini Duyurmaya Devam Edecek

Hayvan Hakları İzleme Komitesi (HAKİM) 2018 yılında geçici olarak durdurmak zorunda kaldığı hayvan hakları izleme ve raporlama faaliyetlerine 2020 yılında devam edecek. Komite, yaşam savunucusu herkesin desteğini bekliyor.
> Devamı
Diyarbakır Hafızası Yayında

Diyarbakır Hafızası Yayında

Diyarbakır’ın çağların birikimiyle oluşan hafızasını kaydetmek, canlı tutmak ve yaygınlaştırmak amacıyla hazırlanan Diyarbakır Hafızası web sitesi yayına girdi.
> Devamı
Vicdani Ret Hak İhlali Bildirim Formu Yayında

Vicdani Ret Hak İhlali Bildirim Formu Yayında

  Türkiye’de vicdani ret hakkının, bir insan hakkı olarak tanınması için çeşitli çalışmalar yürüten Vicdani Ret Derneği, Türkiye’de yoklama kaçağı, bakaya ve vicdani retçilerin yaşadığı hak ihlallerini raporlamak için kampanya başlattı.
> Devamı
Bitopya Yayında!

Bitopya Yayında!

Biseksüellik ve bi+ politika konusunda rehber olmayı ve geniş bir bilgi havuzu oluşturmayı amaçlayan Bitopya, Türkiye’nin ilk  ilk biseksüel dijital aktivizm alanı olma hedefiyle yayın hayatına başladı.  
> Devamı
insanhaklariizleme.org Yayında

insanhaklariizleme.org Yayında

  İnsan Hakları Ortak Platformu ve ETKİNİZ Destek Programı iş birliği ile insanhaklariizleme.org sitesi yayın hayatına başladı. Site aracılığıyla insan hakları alanında izleme ve raporlamaya dair bilgi ve belgeleri ve yeni gelişmeleri düzenli olarak takip etmek mümkün olacak. 
> Devamı
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

STGM'den Duyurular

STÖ Yönetimi Eğitimi Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 26.02.2020
Sivil toplum örgütlerinin yönetim kapasitelerinin gelişimine ve kaynak geliştirme kapasitelerine katkıda bulunmak hedefiyle Ankara'da "STÖ Yönetimi" Eğitimi düzenlenecek.  
 
Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve STGM olarak yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapasite güçlendirme eğitimleri kapsamında düzenlenecek olan eğitim 19-21 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

» Haberin Devamı

Yerel Deneyim Paylaşımı Atölyeleri Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 25.02.2020
STGM olarak yürütücüsü olduğumuz ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Katılım Hakkı ve Örgütlenme Özgürlüğü Projesi kapsamında Bursa ve Çanakkale'de Yerel Deneyim Paylaşımı Atölyeleri gerçekleştirilecek.

Kapasite güçlendirme faaliyetleri kapsamında düzenlenen atölyede yerelde katılımın ve kamu-sivil toplum diyaloğunun güçlendirilmesi hedefleniyor.

» Haberin Devamı

Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi İçin Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 24.02.2020
Proje döngüsündeki genel ilkeler, sorun ve paydaş analizleri, bütçe, faaliyet planı oluşturma gibi proje yazım ve uygulamasında dikkat etmeniz gereken en önemli konuları ele aldığımız "Proje Döngüsü Yönetimi" eğitimi için başvuru süreci başladı. 

12-14 Mart 2020 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşecek olan eğitim başvuruları 2 Mart 2020 Pazartesi saat 17.00'de sona erecek. 

» Haberin Devamı

ÖNEMLİ GÜNCELLEME: 5- 6 Mart STÖ Yönetimi Eğitimi Tarih ve İl değişikliği

Güncelleme Tarihi 24.02.2020
Değerli STÖ temsilcileri, geçtiğimiz haftalarda 5-6 Mart 2020 tarihleri arasında Ordu’da gerçekleşeceğini duyurduğumuz STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapasite güçlendirme
eğitimleri kapsamındaki "STÖ Yönetimi" eğitimi organizasyonel sebeplerle ertelemek durumundayız. Eğitim 19-21 Mart 2020 tarihinde Ankara’da gerçekleşecektir. 

Ordu ilindeki gerçekleştirilmesi planlanan eğitime başvuru yapan STÖ’lerin başvuruları korunarak yeni tarih ve mekana göre değerlendirmeye alınacaktır.  
 
Elimizde olmayan sebeplerle gerçekleştirmek zorunda kaldığımız bu program değişikliğinin yarattığı ya da yaratabileceği her tür sorun için özür dileriz.
 
Ankara'da düzenlenlebnecek olan STÖ Yönetimi eğitimine başvurmak için lütfen tıklayınız. 

» Haberin Devamı

2020 Yılı Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimleri Başlıyor

Güncelleme Tarihi 19.02.2020
Proje döngüsündeki genel ilkeler, sorun ve paydaş analizleri, bütçe, faaliyet planı oluşturma gibi proje yazım ve uygulamasında dikkat etmeniz gereken en önemli konuları ele aldığımız Proje Döngüsü Eğitimleri başlıyor...  

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Şubat 2020 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526
27
2829 
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.