Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter
Türkiye Yaban Hayatı İlkyardım Hattı Açıldı

Türkiye Yaban Hayatı İlkyardım Hattı Açıldı

WWF- Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) yardıma muhtaç yaban hayvanlarıyla karşılaşanlara müdahale konusunda danışmanlık vermek üzere  “Türkiye Yaban Hayatı İlkyardım Hattı”nı hizmete açtı. Artık yaban hayvanlarına rastlayan kişiler bir telefonla destek alabilecek. 
> Devamı
Bir Kent Belleği Mekanı: MAD Kütüphane

Bir Kent Belleği Mekanı: MAD Kütüphane

İstanbul'da mekan,bellek, kent ve çevre hakları alanında çalışma yapan kişilerin sık uğranılanlar listesine ekleyebileceği bir yerle tanıştırmak istiyoruz sizleri... Yani, Mekanda Adalet Derneği'nin Kütüphanesiyle...
> Devamı
Haydi Dayanışmaya: Engelliler İçin Bir Tweet Bir İmza

Haydi Dayanışmaya: Engelliler İçin Bir Tweet Bir İmza

Engelliler Konfederasyonu, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası'da düzenleyeceği "Bir Tek Sözün Yeter! Engellilerin Hayatına Değer!” kampanyasına destek olmaya çağırıyor.
> Devamı
Merak Edin ve Yola Çıkın

Merak Edin ve Yola Çıkın

Eğitim Reformu Girişimi (ERG) geçtiğimiz Nisan ayında merakın eğitimdeki önemi temasıyla düzenlediği 16. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı'nın ardından "Merak Edenler Atasözleri" kitabını yayınlandı. 
> Devamı
65 + Yaş Derneği: Yaşlılığa Olan İlgi Giderek Artacak

65 + Yaş Derneği: Yaşlılığa Olan İlgi Giderek Artacak

Dünya nüfusu giderek yaşlanıyor ve yaşlılıkla ilgili kavramlar zihinlerde negatif çağrışım yapsa da 60 yaş ve üzeri nüfusun yeryüzü sakinleri arasındaki yeri her geçen gün artıyor. Bugün 900 milyon olan yaşlı nüfusun 2020’de 1 milyara ulaşması bekleniyor. 2050 yılında ise her 5 kişiden birinin 60 yaşın üzerinde olacağı düşünülüyor. 
> Devamı
Hafıza Merkezi'nden Hak Savunucuları İçin Belgeleme Video Serisi

Hafıza Merkezi'nden Hak Savunucuları İçin Belgeleme Video Serisi

Hafıza Merkezi, insan hakları mücadelesinde önemli araçlardan biri olan belgeleme çalışmalarındaki deneyim ve birikimlerini diğer hak savunucularıyla paylaşmak üzere bir video serisi hazırladı. 
> Devamı
AİHM Çocuk Hakları Davaları Veri Tabanı Açıldı

AİHM Çocuk Hakları Davaları Veri Tabanı Açıldı

Uluslararası Çocuk Merkezi (UÇM/ICC) tarafından yürütülen "Türkiye'de Cinsel İstismar ve Sömürü Mağduru Çocuklar İçin Çocuk Dostu Adalet Gözlemevi Projesi" kapsamında kurulan Çocuk Gözlemevi web sitesi üzerinden artık Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) çocuk hakları davalarına ulaşmak mümkün. 
> Devamı
İZKAD: Sevginizi Ertelemeyin Koruyucu Aile Olun

İZKAD: Sevginizi Ertelemeyin Koruyucu Aile Olun

Bugün TÜİK verilerine göre Türkiye’de yaklaşık 23 milyon çocuk yaşıyor ve bu çocukların 20 bine yakını ise aile içinde sağlıklı bir gelişme ve yetişme imkanı bulamadığı için devlet korumasında hayatlarını sürdürüyor. Bununla birlikte "koruyucu aile" uygulaması ise son yıllarda giderek daha fazla duyuluyor. 
> Devamı
Hayat Sende: Devlet Korumasındaki Çocukların Yeni Hayatı

Hayat Sende: Devlet Korumasındaki Çocukların Yeni Hayatı

Önyargılı ve dışlayıcı söylemlere inat “buradayız ve üretiyoruz” diyerek yola çıkan, devlet korumasında yetişen bir grup gencin hayata geçirdiği “Hayat Sende”, bugün üyeleriyle ve onlarca gönüllüsüyle birçok alanda faaliyetler yürüten ve kendi kaynaklarını üretebilen bir Dernek…
> Devamı
STOK'ta Birinci Yıl Bitti

STOK'ta Birinci Yıl Bitti

Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında faaliyet gösteren ve STGM’nin ilk uzun dönemli eğitim programı olan Sivil Toplum Okulu (STOK) birinci yılını tamamladı.
> Devamı
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

STGM'den Duyurular

Sivil Sesler Festivali Eylül Ayına Ertelendi

Güncelleme Tarihi 23.05.2019
Değerli Sivil Toplum Temsilcileri,
 
Bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceğimiz Sivil Sesler Festivali'nin tarihlerini yeniden belirledik. Sivil Sesler 20-21 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek. 
 
Daha önce İstanbul seçimlerinin yenilenmesi nedeniyle Festivalimizi 28-29 Haziran'a ertelediğimizi duyurmuştuk. Ancak bu ertelemenin Festivalimizi beklediğimiz katılım ve içerikle gerçekleştirmemiz önünde bir dizi teknik ve organizasyonel zorluğa neden olduğu için buluşmamızı Eylül'de gerçekleştirmeye karar verdik.  Sivil Sesler Festivali için 16 Ağustos Cuma günü saat 17:00'ye kadar başvuru yapabilirsiniz. 
 
Festival komitesinin değerlendirmesi sonrasında 2 Eylül Pazartesi günü e-posta aracılığıyla başvuru yapanlara katılım durumları hakkında bilgi verilecektir. 

» Haberin Devamı

Proje Döngüsü Yönetimi ve Proje Başvurusu Eğitimi Başvuruları Açıldı

Güncelleme Tarihi 23.05.2019

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STGM’nin yürütücüsü olduğu STÖ Kaynak Merkezi sivil toplum örgütlerinin proje geliştirme ve uygulama kapasitelerini güçlendirmelerine yardımcı olmak üzere Haziran ayında "Proje Döngüsü Yönetimi ve Proje Başvurusu" eğitimi düzenleyecek.

12-14 Haziran 2019 ve 19-21 Haziran 2019 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek olan eğitimlere 30 Mayıs Perşembe günü saat 17.00’ye kadar başvuru alınacak. İki farklı tarihte aynı içerikle gerçekleştirilecek olan eğitimlere katılmak isteyen STÖ temsilcileri iki tarih aralığından kendileri için uygun olanına başvurabilirler.

» Haberin Devamı

STÖ'ler İçin Hak Temelli Yaklaşım Webinarına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 23.05.2019

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Kaynak Merkezi Projesi kapsamında faaliyet gösteren STÖ Destek Noktası her ayın son haftası düzenlediği internet seminerlerine "Sivil Toplum Örgütleri İçin Hak Temelli Yaklaşım" başlığıyla devam ediyor. 

Webinar 30 Mayıs Perşembe günü 14.30-15.45 saatleri arasında düzenlenecek.

» Haberin Devamı

STÖ- Akademi İş Birliği Destek Programı Başlıyor

Güncelleme Tarihi 23.05.2019

STGM‘nin uzun yıllarının birikimine dayanan ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen STÖ Kaynak Merkezi, Türkiye’deki sivil toplum örgütleri ve akademi arasındaki ilişkiyi güçlendirmek hedefiyle yürüttüğü çalışmalara STÖ- Akademi İşbirliği Destek Programı’yla devam ediyor. 

» Haberin Devamı

İyi Demokratik Yönetişimin 12 İlkesi Broşürü Türkçe Olarak Yayında

Güncelleme Tarihi 21.05.2019

Avrupa Konseyi Yerel Yönetim Reformu Uzmanlar Komitesi’nin “İyi Demokratik Yönetişimin 12 İlkesi” başlıklı broşürü  Türkçeye çevirdik. “İyi Demokratik Yönetişim”in kamu yönetiminin tüm seviyelerinde bir gereklilik olduğu savından yola çıkan broşürde yerel düzeyde, yerel yönetimin yurttaşlara en yakın yönetim olması nedeniyle birincil öneme sahip olduğu belirtiliyor.  

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Mayıs 2019 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
  12345
6789101112
13141516171819
202122232425
26
2728293031  
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.