STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter
TODAP'tan Psikologlar İçin LGBTİ’lerle Çalışma Kılavuzu

TODAP'tan Psikologlar İçin LGBTİ’lerle Çalışma Kılavuzu

Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği (TODAP), homofobik/transfobik olmayan bir ruh sağlığı ​ ​hizmeti ​​için “Psikologlar İçin LGBTİ’lerle Çalışma Kılavuzu” hazırladı.
> Devamı
Eğitimciler İçin Bir Kitap:

Eğitimciler İçin Bir Kitap: "Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak”

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği'nin “Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak” kitabı, eğitimciler ve danışmanların önyargılarını kırmayı, farkındalıklarını arttırmayı hedefliyor.
> Devamı
Hak Savunucuları 113 Gün Sonra Hakim Karşısına Çıkacak

Hak Savunucuları 113 Gün Sonra Hakim Karşısına Çıkacak

Avukat Hülya Gülbahar, Büyükada davasında duruşma tarihinin avukatlardan önce medyaya servis edilmesine tepki gösterdi; 105 gündür tutuklu olan hak savunucularının derhal serbest bırakılmasını istedi.
> Devamı
BM Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Bağımsız Uzman Raporu Türkçede

BM Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Bağımsız Uzman Raporu Türkçede

Kaos GL, BM Bağımsız Uzmanı’nın cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği raporunu Türkçeleştirdi: "Devletler ayrımcılıkla mücadele için etkili tedbirler almalı."
> Devamı
İklim Değişikliği Kapımızı Çaldı

İklim Değişikliği Kapımızı Çaldı

İklim değişikliğinden en çok etkilenecek kırılgan bölgelerden biri olan Türkiye’nin; kuraklık ve aşırı hava olayları gibi iklimsel risklere maruz kalacağı biliniyor. Türkiye’nin -kutunun dışında düşünerek- iklim yatırımlarını külfet olarak görmek yerine, bunların getireceği çevresel ve ekonomik kazanımlara odaklanması gerekiyor.
> Devamı
1 2 3 4 5 6

STGM'den Duyurular

BİRLİKTE, Yerel STÖ’ler Kurumsal Destek Programı Yola Çıkıyor

Güncelleme Tarihi 20.10.2017

STGM sivil toplumun değişen ihtiyaçları doğrultusunda yerel STÖ’ler için yeni bir program başlatıyor. “Birlikte: Yerel STÖ’ler için Kurumsal Destek Programı”.

BİRLİKTE, Türkiye’de sivil toplumun gelişimi için 15 yıldır çalışmalar yürüten STGM’nin biriktirdiği deneyimlerinin ürünü olarak ortaya çıktı. Yıllar içinde proje hibeleri STÖ’ler için önemli bir destek mekanizması haline gelmiş olsa da,  örgütlerin kurumsal gelişimlerinin desteklenmesi her geçen gün daha fazla önem kazanıyor. Bu nedenle, STGM BİRLİKTE’yi  örgütlerin misyonlarına daha iyi odaklanabilmelerini sağlayacak bir kurumsal destek programı olarak geliştirdi.

» Haberin Devamı

TACSO Kitapları STGM Web Sayfasında

Güncelleme Tarihi 19.10.2017

TACSO'nun Türkiye'deki kaynak kuruluşu STGM, TACSO'nun yıllardır ürettiği kitapları web sayfasına taşıdı. Daha çok sivil toplum aktivistinin erişimine açılmasını umduğumuz yayınlar önümüzdeki günlerde yenilenecek dijital altyapımızla çok daha kolay erişebilir olacak.

» Haberin Devamı

Raklet, üye, bağışçı, gönüllü topluluk yönetim platformu TechSoup Türkiye'de!

Güncelleme Tarihi 25.09.2017

Raklet, üye, bağışçı, gönüllü ya da kurumuzun iletişim halinde olduğu tüm kişileri tek bir çatı altında toplayıp bütün bilgilerini her zaman güncel tutabileceğiniz bir topluluk yönetim platformu. Ancak yapabilecekleriniz bunlarla sınırlı değil.

» Haberin Devamı

Mülteci Alanında Çalışan STÖ'lerin Dijital İhtiyaçları Anketi - أستبيان بالاحتياجات الالكترونية للمنظمات الغير حكومية اللتي تعمل في مجال اللاجئين

Güncelleme Tarihi 20.09.2017

Bu anket, Türkiye'de mülteci alanında çalışan STÖ'lerin teknolojik kapasitelerini ve ihtiyaçlarını tespit etmek için, Microsoft tarafından desteklenen TechSoup Mülteci Projesi kapsamında oluşturulmuştur. Anketin sonuçları Techsoup Türkiye'nin sunduğu hizmetlerin geliştirilmesi için kullanılacak olup, üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

هذا الاستبيان هو من اجل تحديد القدرات والاحتياجات التكنولوجية للمنظمات غير الحكومية العاملة في مجال اللاجئين في تركيا. تم انشاء مشروع   TechSoup ضمن اطار مشروع اللاجئين بدعم من مايكروسوفت. نتائج الاستبيان سوف تستخدم لتطوير الخدمات التي تقدمها TechSoup في  تركيا. ولن يتم تقاسمها مع اطراف ثالثة

» Haberin Devamı

Amazon Web Servisleri (AWS) Techsoup Türkiye'de

Güncelleme Tarihi 20.09.2017

Dünyanın önde gelen bulut bilişim sistemi Amazon Web Servisleri benzersiz avantajlarla Türkiye'deki STÖ'lere sunuluyor!

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Ekim 2017 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23
242526272829
3031     
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.