Birlikte
STÖ Yardım Masası
Bilgiye Erişim, Danışmanlık ve Aktif Yardım Projesi
Film Köşesi
Facebook Twitter
İHD 32 Yaşında

İHD 32 Yaşında

12 Eylül'ün ardından yurttaşlık haklarının sekteye uğramasına karşı insan haklarının sesini yükseltmek amacıyla 17 Temmuz 1986'da 98 hak savunucusu tarafından kurulan İnsan Hakları Derneği 32. yılında "Hak ve demokrasi mücadelemiz sürecek " dedi. Yıldönümünde yapılan basın açıklamasında hak ve özgürlüklerde gerileme yaşandığına değinilirken tavsiye ve talepler sunuldu. 
> Devamı
Kıbrıs'tan Bir Farkındalık Öyküsü

Kıbrıs'tan Bir Farkındalık Öyküsü

Hayvanlara yönelik şiddet toplum vicdanını yaralamaya devam ederken Kıbrıs'ta yaşayan Kemal Basat'ın hikayesi duyanlara umut veriyor. Babasından kalma araziye Kıbrıs Taşkent Doğa Parkı ve Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ni kuran Basat ve arkadaşaları kâr amacı gütmeden yaralı yaban hayvanlarını kurtarıyor. 
> Devamı
Humus Kentinin Kültürel Mirası Ziyarete Açıldı

Humus Kentinin Kültürel Mirası Ziyarete Açıldı

Suriye'de bulunan Humus kentinin 2500 yıllık kültürel mirasını korumak ve bu mirası paylaşmak amacıyla hazırlanan web sitesi ziyarete açıldı. 
> Devamı
İstanbul Kültürleri İnternet Sitesi Yayında

İstanbul Kültürleri İnternet Sitesi Yayında

İstanbul’un kültürel çoğulluğunun araştırılması ve görünür kılınması amacıyla yürütülen proje kapsamında hazırlanan “İstanbul Kültürleri” İnternet sitesi açıldı. Site, İstanbul’da kültürel gruplar ve kültürel çeşitlilikle ilgili çalışma yürüten kurum, kuruluş ve kişiler için referans kaynak özelliği taşıyor.
> Devamı
2018'in İlk Altı Ayında Akdeniz'de 1400 Sığınmacı Hayatını Kaybetti

2018'in İlk Altı Ayında Akdeniz'de 1400 Sığınmacı Hayatını Kaybetti

Mülteci politikaları Avrupa'nın gündeminde yoğun bir yer tutarken, Uluslararası Göç Örgütü'nün (IOM) açıklamasına göre Akdeniz'de hayatını kaybeden sığınmacı sayısı altı ayda 1405 oldu. 
> Devamı
Gündem Her Zaman Çocuk Olmalı

Gündem Her Zaman Çocuk Olmalı

Ölüm, şiddet, taciz, istismar, kaybolma... Çocuklarla ilgili haberlerde en sık kullanılan kelimeler bunlar. Peki, ne yapmalı da çocuklarla bu kelimelerle yan yana gelmemeli? Bunun yanıtını KHK ile kapatılan Gündem Çocuk Derneği’nden Ezgi Koman veriyor. Koman gündemin her zaman çocuk olması gerektiğini söylüyor.
> Devamı
1 2 3 4 5 6

STGM'den Duyurular

STÖ’ler için Sosyal Medya İpuçları Webinarına Davetlisiniz

Güncelleme Tarihi 19.07.2018

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve STGM tarafından yürütülen STÖ Kaynak Merkezi kapsamında faaliyet gösteren STÖ Destek Noktası webinarlarının ikincisi “STÖ’ler için Sosyal Medya İpuçları” başlığıyla 27 Temmuz 2018 Cuma günü saat 14.30-15.30 saatleri arasında düzenlenecek.

» Haberin Devamı

Destek Noktası Webinarları Başlıyor

Güncelleme Tarihi 11.06.2018

Geçtiğimiz Mart ayında faaliyetlerine başlayan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen  STÖ Kaynak Merkezi Projesi, kapasite güçlendirme eğitimlerinin ardından webinarlar (internet seminerleri) aracılığıyla örgütlerle buluşmaya devam ediyor.  STÖ Destek Noktası tarafından düzenlenecek olan aylık webinarlar aracılığıyla STÖ’ler çalışma alanlarına giren çeşitli başlıklarda uzmanlarla buluşacak, sorularına yanıt arayacak.

» Haberin Devamı

BİRLİKTE Destek Programı Değerlendirme Sürecine İlişkin Açıklama, 20 Nisan 2018

Güncelleme Tarihi 20.04.2018

Birlikte Yerel STÖ'ler Kurumsal Destek Programı 2. Aşama Değerlendirme Süreci tamamlanmıştır. 24 Nisan Salı 2018 tarihi itibariyle Başvuru Sahipleriyle başvuru formlarında belirtilen irtibat adresleri aracılığıyla iletişime geçilmeye başlanılacaktır. İletişim kişilerinde ya da belirtilen e-posta adreslerinde ve/veya yazışma adreslerinde herhangi bir değişiklik oldu ise lütfen birlikte@stgm.org.tr adresine e-posta ileterek bilgi veriniz. Tüm başvuru sahiplerine başvurularının sonucuna ilişkin geri bildirim sağlanacaktır. 

Tüm Başvuru Sahiplerine ilgileri ve emekleri için teşekkür ediyoruz.

» Haberin Devamı

Microsoft NGO Cloud Day: Dijital Dönüşüm Buluşması

Güncelleme Tarihi 20.04.2018

Microsoft ve STGM - TechSoup Türkiye STK’larla Buluşuyor

Microsoft ve STGM, Türkiye’deki tüm sivil toplum kuruluşlarını dijital dönüşümün bir parçası olmaya davet ediyor. 9 Mayıs’ta 09.00-16:00 saatleri arasında İstanbul Holiday Inn Şişli Hotel'de gerçekleşecek buluşmada sivil toplum temsilcileri Microsoft ile TechSoup Türkiye’nin yürütücüsü olan STGM uzmanlarıyla dijital dönüşümü konuşacaklar. 

» Haberin Devamı

"STÖ’ler İçin Dijital Okuryazarlık ve Dijital Dönüşüm” Eğitimine Başvurular Başladı

Güncelleme Tarihi 02.05.2018

STGM’nin yürütücüsü olduğu, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan “STÖ’ler İçin Dijital Okuryazarlık ve Dijital Dönüşüm” eğitimi için başvurular açıldı.

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Temmuz 2018 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
      1
2345678
9101112131415
16171819
20
2122
23242526272829
3031     
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi, STGM tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Etkin Katılım İçin Sivil Toplumun Gelişimi projesi kapsamında yayın yapmaktadır.
Web sitesinin Avrupa Birliği'nin resmi görüşlerini yansıttığı düşünülmemelidir.