TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube

"Sivil Topluma İnanıyoruz ve Önerilerini Dikkate Alıyoruz"

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ile Avrupa Günü etkinlikleri kapsamında Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Levent Korkut'un moderasyonunda bu yıl 70'nci yaşını kutlayan Schumann Deklarasyonu'nu, Türkiye-Avrupa ilişkilerini ve Avrupa Birliği'nin sivil toplumla olan ilişkisi üzerine konuştuk.
> Devamı
Gençlik Örgütleri Forumu'ndan COVID-19 Problem Haritası

Gençlik Örgütleri Forumu'ndan COVID-19 Problem Haritası

  Gençlik Örgütleri Forumu ( Go-For) COVID-19 pandemisinin gençler üzerindeki etkilerini izlemek üzere bir haritalama çalışması başlattı.  Pandemi süresince genç bireylerin yaşadığı problemleri ve hak ihlallerini raporlamak üzere harekete geçen Go-For, pandemiden kaynaklı sorun yaşayan gençlerin haritaya bildirim yapmasını bekliyor. 
> Devamı
Engelli Bireyler İçin Bir Dayanışma Haritası: abledturkey.com

Engelli Bireyler İçin Bir Dayanışma Haritası: abledturkey.com

  İnsani Gelişme Vakfı,  İstanbul genelinde engelli bireylere farklı uzmanlık alanlarında destek sağlayan 100’den fazla kuruluşun bulunduğu bir online haritayı hayata geçirdi.
> Devamı
LGBTİ+’ların İnsan Hakları Raporu 2019: Kamu Otoritelerinin İhlallerinde Artış Var

LGBTİ+’ların İnsan Hakları Raporu 2019: Kamu Otoritelerinin İhlallerinde Artış Var

Kaos GL Derneği, 2019 yılına ait LGBTİ+’ların İnsan Hakları Raporu’nu yayınladı. Avukat Yasemin Öz’ün hazırladığı raporda; 2019 yılında LGBTİ+’ların insan haklarına erişimini engelleyen uygulama ve insan hakları ihlallerine ilişkin vakalar yer alıyor.
> Devamı
Sivil Toplum Sorumluluğunun Farkında

Sivil Toplum Sorumluluğunun Farkında

TÜSEV, COVID-19 salgınının sivil toplum örgütlerini nasıl etkilediğini ve süreçteki ortak problemlerini daha katılımcı bir şekilde belirlemek amacıyla gerçekleştirdiği anketin sonuçlarını geçtiğimiz hafta kamuoyu ile paylaştı. Koronavirüs krizine sivil toplumun tepkisini ölçen anketi ve sonuçlarını TÜSEV Genel Sekreteri Rana Kotan ile konuştuk. 
> Devamı
Hrant Dink Vakfı'ndan

Hrant Dink Vakfı'ndan "Pandemi Dönemi ve Sonrasında Sivil Toplum" Webinar Serisi

Hrant Dink Vakfı, "Pandemi dönemi ve sonrasında sivil toplum" başlığıyla webinar serisine başladı. 
> Devamı
Çocuk Haklarının Hafıza Kutusu: Sadece Çocuk

Çocuk Haklarının Hafıza Kutusu: Sadece Çocuk

Çocuğun insan hakları ve çocuk hakları hareketine dair hak temelli bir bellek oluşturma çabasıyla kurulan Sadece Çocuk Girişimi, "Çocuk Hakları ve Bellek Söyleşileri" ile Türkiye'nin çocuk hakları alanına ışık tutuyor.  Çocuk Hakları ve Bellek Söyleşileri" "Sadece Çocuk Hafıza Kutusu" ve YouTube'tan izlenebiliyor.  
> Devamı
1 2 3 4 5 6 7

STGM'den Duyurular

STGM-Techsoup Turkey is Looking for Colleagues

Güncelleme Tarihi 19.05.2020

STGM-TechSoup Türkiye çalışma arkadaşı arıyor. Başvuru süreci ve ilanın detaylarını duyuru detayında bulabilirsiniz.

» Haberin Devamı

STÖ’ler için Uzaktan Eğitim Planlama” Webinarı Yayında

Güncelleme Tarihi 17.04.2020
Korona günlerinde çalışmalarını eve taşımak durumunda kalan ve uzaktan eğitim yürüten ve/veya yürütmeyi gündemine almış olan sivil toplum örgütlerine çalışmalarında destek olmak hedefiyle 14 Nisan 2020'de düzenlediğimiz STÖ’ler için Uzaktan Eğitim Planlama” webinarına youtube kanalımızdan ulaşabilirsiniz. 

» Haberin Devamı

AB Projelerinde Finansal ve Teknik Final Rapor Hazırlama Eğitim Videoları

Güncelleme Tarihi 21.05.2020

Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında çalışma yürüten STGM AB Delegasyonu Destek Birimi uzmanlarımız  AB Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen projelerin ihtiyaç duyduğu finansal final ve teknik final raporu hazırlama için iki ayrı eğitim videosu hazırladı. 

Ozan Dinçer ve Kıymet Temuçin tarafından hazırlanan eğitim videolarında AB Projelerinde Finansal ve Teknik Final Rapor Hazırlama teknikleri hakkında bilgi veriliyor.  

» Haberin Devamı

BİRLİKTE Faydalanıcılarının Pandemideki Dijital Alışkanlıklarını Dijital Okuryazarlık Bilgi Notunda Derledik

Güncelleme Tarihi 19.05.2020

Geçtiğimiz Aralık ayında hayatımıza giren ve gündelik alışkanlıklarımızı önemli ölçüde değiştiren COVID-19 pandemisinde sıklıkla konuşulan başlıklardan biri de dijitalleşme ve dijital okuryazarlık oldu. Koronavirüs kriziyle birlikte alınan önlemler gereği evlere kapandığımız günlerde pandemi dijitalleşme sürecini de öne çekti. Salgınla birlikte eğitimler uzaktan gerçekleştirildi, toplantılar video konferanslarla yapıldı. 

Tüm dünyayı uzun süre etkisi altına alan salgında, COVID-19 vakalarında yaşanan düşüş sonrası ülkeler önlemleri kademe kademe gevşetirken, artık pek çok şeyin eskisi gibi olmayacağı konuşuluyor. Eskisi gibi olmayacak başlıklardan biri de elbette bu süreçte deneyimlediğimiz dijital kullanım alışkanlıklarımız. 

Biz de koronavirüs krizinde sivil toplum örgütlerinin dijital deneyimlerini öğrenmek üzere yürütücü olduğumuz ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen BİRLİKTE Kurumsal Destek Programı faydalanıcıları ile küçük bir çalışma gerçekleştirdik. 42 örgütün faydalanıcısı olduğu Program kapsamında görüştüğümüz örgütlerden aldığımız bilgileri de bir bilgi notunda topladık. 

» Haberin Devamı

STGM tarihinde Bir ilk: Online Eğitimlerimizi Tamamladık

Güncelleme Tarihi 01.06.2020
STGM olarak pandemide aldığımız ilk önlemlerden biri ofisimizi kapatıp, evde çalışma sistemine geçmek olurken, kapasite geliştirme eğitimlerimizi ise çevrimiçi araçlara taşıdık. Bu hafta içerisinde STGM tarihinde bir ilk olarak eğitimlerimizi online araçlarla gerçekleştirdik. Bir hafta içerisinde üç farklı eğitimle Türkiye'nin farklı kentlerinden sivil toplum örgütleriye buluştuk. BİRLİKTE Kurumsal Destek Programımız ve STÖ Kaynak Merkezi Projemiz kapsamında kaynak geliştirme eğitimleri düzenlerken, Sivil Toplum Okulu'nda  ise Katılımcı Yöntemler eğitimini düzenledik. 

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Haziran 2020 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
1234
5
67
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.