TechSoupTR
Arama
Birlikte
Destek Noktası
Video Köşesi
Facebook Twitter Linkedin Instagram Youtube
Hrant Dink Vakfı'ndan

Hrant Dink Vakfı'ndan "Pandemi Dönemi ve Sonrasında Sivil Toplum" Webinar Serisi

Hrant Dink Vakfı, "Pandemi dönemi ve sonrasında sivil toplum" başlığıyla webinar serisine başladı. 
> Devamı
Gençlik Örgütleri Forumu'ndan COVID-19 Problem Haritası

Gençlik Örgütleri Forumu'ndan COVID-19 Problem Haritası

  Gençlik Örgütleri Forumu ( Go-For) COVID-19 pandemisinin gençler üzerindeki etkilerini izlemek üzere bir haritalama çalışması başlattı.  Pandemi süresince genç bireylerin yaşadığı problemleri ve hak ihlallerini raporlamak üzere harekete geçen Go-For, pandemiden kaynaklı sorun yaşayan gençlerin haritaya bildirim yapmasını bekliyor. 
> Devamı
LGBTİ+ Aileleri ve Yakınları Derneği: Biz Buradayız

LGBTİ+ Aileleri ve Yakınları Derneği: Biz Buradayız

  LİSTAG LGBTİ+ Aileleri ve Yakınları Derneği, bu yıl #BenNeredeyim temasıyla gerçekleşen 28. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası için #BizBuradayız diyerek video hazırladı.
> Devamı

"Sivil Topluma İnanıyoruz ve Önerilerini Dikkate Alıyoruz"

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ile Avrupa Günü etkinlikleri kapsamında Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Levent Korkut'un moderasyonunda bu yıl 70'nci yaşını kutlayan Schumann Deklarasyonu'nu, Türkiye-Avrupa ilişkilerini ve Avrupa Birliği'nin sivil toplumla olan ilişkisi üzerine konuştuk.
> Devamı
LGBTİ+’ların İnsan Hakları Raporu 2019: Kamu Otoritelerinin İhlallerinde Artış Var

LGBTİ+’ların İnsan Hakları Raporu 2019: Kamu Otoritelerinin İhlallerinde Artış Var

Kaos GL Derneği, 2019 yılına ait LGBTİ+’ların İnsan Hakları Raporu’nu yayınladı. Avukat Yasemin Öz’ün hazırladığı raporda; 2019 yılında LGBTİ+’ların insan haklarına erişimini engelleyen uygulama ve insan hakları ihlallerine ilişkin vakalar yer alıyor.
> Devamı
Engelli Bireyler İçin Bir Dayanışma Haritası: abledturkey.com

Engelli Bireyler İçin Bir Dayanışma Haritası: abledturkey.com

  İnsani Gelişme Vakfı,  İstanbul genelinde engelli bireylere farklı uzmanlık alanlarında destek sağlayan 100’den fazla kuruluşun bulunduğu bir online haritayı hayata geçirdi.
> Devamı
ENGEÇDER COVID-19 Engelli Hakları Haritası Yayında

ENGEÇDER COVID-19 Engelli Hakları Haritası Yayında

Engelliler ve Gençlik Derneği (ENGENÇDER), COVID-19 salgını kapsamında Türkiye genelinde engellilerle ilgili her türlü gelişmeyi haritalandırmak için yeni bir çalışma başlattı.  
> Devamı
Çocuk Haklarının Hafıza Kutusu: Sadece Çocuk

Çocuk Haklarının Hafıza Kutusu: Sadece Çocuk

Çocuğun insan hakları ve çocuk hakları hareketine dair hak temelli bir bellek oluşturma çabasıyla kurulan Sadece Çocuk Girişimi, "Çocuk Hakları ve Bellek Söyleşileri" ile Türkiye'nin çocuk hakları alanına ışık tutuyor.  Çocuk Hakları ve Bellek Söyleşileri" "Sadece Çocuk Hafıza Kutusu" ve YouTube'tan izlenebiliyor.  
> Devamı
Süryanilere Ait Somut Olmayan Kültürel Miras Sitesi Yayında

Süryanilere Ait Somut Olmayan Kültürel Miras Sitesi Yayında

Mardin ve çevresinde "Süryani Somut Olmayan Kültürel Mirasının Belgelenmesi ve Yaygınlaştırılması" projesinin internet sayfası kullanıma açıldı. 
> Devamı
“Çocuk İşçiliği Sorunuyla Her Düzlemde Mücadele Etmemiz Gerekiyor”

“Çocuk İşçiliği Sorunuyla Her Düzlemde Mücadele Etmemiz Gerekiyor”

Bugün 12 Haziran Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü.  Yan yana gelmemesi gereken iki kelime çocuk ve işçi…
> Devamı
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

STGM'den Duyurular

STÖ Kaynak Merkezi Kapasite Güçlendirme Eğitimleri "Temel Kavramlar: Sivil Toplumun Yapı Taşları" Başlığıyla Devam Ediyor

Güncelleme Tarihi 02.07.2020

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen yürütücüsü olduğumuz STÖ Kaynak Merkezi Projesi kapsamında kapasite güçlendirme eğitimlerine "Temel Kavramlar: Sivil Toplumun Yapı Taşları" eğitimiyle devam ediyoruz. 

"Temel Kavramlar: Sivil Toplumun Yapı Taşları" eğitimi, COVID-19 salgınına dönük çeşitli önlem ve düzenlemeler doğrultusunda uzaktan eğitim yöntemleriyle düzenlenecek.

» Haberin Devamı

STGM Youtube Kanalı Bin Aboneye Ulaştı: Desteğiniz İçin Teşekkürler

Güncelleme Tarihi 02.07.2020

STGM olarak güçlü ve demokratik bir sivil toplum hedefiyle uzun yıllardır çalışma yürütürken, sivil toplumun gündemine giren başlıklarda çeşitli yayınlar yaptığımız youtube kanalımız bin aboneye ulaştı. 

STGM Youtube kanalında sivil toplumun ilgi alanına giren başlıklarda konuklarımızla yaptığımız söyleşileri izleyebilir, Avrupa Birliği projeleri için teknik destek videolarına ulaşabilir, proje hazırlama, kaynak geliştirme, dijital iletişim gibi konularda güncel içerikleri izleyebilirsiniz. 

Düzenli olarak güncellediğimiz yayınlarımızı takip etmek ve kanalımıza abone olmak için lütfen tıklayınız

» Haberin Devamı

Katılım Hakkı Projesi'nden Paris Belediyesi “Katılımcı Bütçe Uygulaması” Bilgi Notu

Güncelleme Tarihi 22.06.2020

STGM olarak Avrupa Birliği'nin desteğiyle yürütmekte olduğumuz Katılım Hakkı Projesi kapsamında, geçtiğimiz Ocak ayında sivil toplum örgütlerinin ve kamu kurumlarının katılımıyla Fransa’ya gerçekleştirilen çalışma ziyareti sonrasında çalışma gezisinin gözlemlerini, Paris Belediyesi tarafından sunulan belgeleri ve konuyla ilgili hazırlanan raporları bir bilgi notunda derledik.  

Yerel yönetimlere yurttaş ve STÖ katılımını desteklemeyi hedefleyen bilgi notunda ayrıca “Paris Katılımcı Bütçe Şartının” Türkçe çevirisi de yer alıyor. 
 
Paris Belediyesi “Katılımcı Bütçe Uygulaması” kısıtlı bir uygulama olmakla beraber, yurttaşların ve sivil toplum örgütlerinin karar verme süreçlerine katılımı açısından konuyla ilgili endekslerde iyi uygulamalar arasında gösteriliyor.

» Haberin Devamı

STÖ Kaynak Merkezi Projemiz 2'nci Yılı Geride Bıraktı

Güncelleme Tarihi 02.07.2020

STGM olarak sivil toplum örgütleriyle  olan uzun süreli birlikteliğimizin ve deneyimimizin ürünü olan STÖ Kaynak Merkezi Projesi'nde ikinci yılı tamamladık. 

Örgütlerin güçlenmelerini sağlamak, etkilerini artırmak, var oluşlarını desteklemek için yola çıkan ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen STÖ Kaynak Merkezi projemizin ikinci yılında da ekimizle birlikte yüzlerce saat çalıştık ve onbinlerce kilometre yol yaparak Türkiye'nin dört bir kentinde çalışma yürüten sivil toplum örgütleriyle biraraya geldik.

» Haberin Devamı

"Sivil Toplumun Karar Verme Süreçlerine Katılımıyla ilgili İyi Uygulama İlkeleri" Türkçeleştirildi

Güncelleme Tarihi 26.06.2020
Avrupa Konseyi tarafından düzenlenen Uluslararası Sivil Toplum Örgütleri Konferansı’nda 30 Ekim 2019 tarihinde kabul edilen “Sivil Toplumun Karar Verme Süreçlerine Katılımıyla ilgili İyi Uygulama İlkeleri” Katılım Hakkı projemiz kapsamında Türkçeleştirildi.
 
Dokuz başlığın yer aldığı dökümanda, demokratik süreçteki tüm aktörlere STÖ’lerle resmi makamlar arasındaki somut pratik diyalog ve işbirliği deneyimlerine dayanan kavramlar yer alıyor. 

» Haberin Devamı

E-Posta Listemize Katılın!

e-posta

Bilgi Yönetim Sistemi

E-Posta
Şifre

STGM Etkinlik Takvimi

<< Temmuz 2020 >>
PtSaÇaPeCuCtPa
  12345
6
789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
  • Dosya Konusu: Engellilerin Katılımı

    Röportaj: Süleyman Akbulut, (Engelli Ayrımcılığını Önleme ve Mücadele Platformu Koordinatörü)

  • Siviliz Ocak 2013 (Sayı 33)
İki ayda bir yayımlanan STGM bülteni
Bu web sitesi Avrupa Birliğinin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği'nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliğinin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.